вторник

07:00 Регионални вести - информативна
08.00 Храна и вино - емисија за грумани
09:00 Во светот на децата - емисија
10:00 Медикус - емисија здравство
10:30 музичка програма
11:00 Естрада плус - забавен магазин
12.00 Сестри - сериски филм
13:00 Мотиви - емисија
14:00 Нешто ново - емисија
14:30 Во светот на децата - емисија
15:00 Првата Дама - сериски филм
16.00 Храна и вино - премиера
16:30 музичка програма
17.00 Регионални вести 1
17.30 Естрада плус - забавен магазин
18:00 Мотиви - емисија
19.00 Сестри - сериски филм
20.00 Спектар - емисија
21:00 Скај Селекшн - емисија
22.00 Регионални вести 2
22.35 музичка програма
23.00 Игран филм
01:30 Првата дама - сериски филм
02.00 Мотиви - емисија
03.30 Сестри - сериски филм
04.30 Храна и вино - реприза
05.15 игран филм - реприза


 
     


телевизија ПРОГРАМА:
понеделник
вторник
среда
четврток
петок
сабота
недела

 
 


 
 
30.11.2018 - Зимско одржување на патиштата

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

29.11.2018 - Етно вешта жена за Тетово за 2018 година

29.11.2018 - Три лица се повредени во сообраќајна незгода во тетовското село Синичане

28.11.2018 - Тетовци денес дишеа релативно чист воздух

28.11.2018 - Вработените во Општина Тетово во попладневните часови ги напуштија своите работни места.

28.11.2018 - 17-годишна девојка повредена, пак, повредена во сообраќајна незгода

27.11.2018 - Потсетување на гостиварските музичари Стеве Јаковлески и Боби Дојчинов

27.11.2018 - Каква титула би му дале на Тетово, потсетувајќи се назад низ годините?

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.