понеделник

07:00 Регионални вести - информативна
08.00 Храна и вино - емисија за грумани
09:00 Во светот на децата - емисија
10:00 Влези Вози - емисија автомобили
10:30 музичка програма
11:00 Естрада плус - забавен магазин
12.00 Сестри - сериски филм
13:00 интервју РСЕ
13:10 Градба - емисија градезниство
13:30 Планета Сезам - музичка емисија
14:30 Во светот на децата - емисија
15:00 Првата Дама - сериски филм
16.00 Храна и вино - премиера
16:30 музичка програма
17.00 Регионални вести 1
17.30 Естрада плус - забавен магазин
18:00 Градба - емисија градезниство
19.00 Сестри - сериски филм
20.00 План за среќа - емисија
21:00 1 на 1 - забавна емисија
22.00 Регионални вести 2
22.35 музичка програма
23.00 Игран филм
01:30 Првата дама - сериски филм
02.00 Градба - емисија градезниство
03.30 Сестри - сериски филм
04.30 Храна и вино - реприза
05.15 игран филм - реприза


 
     


телевизија ПРОГРАМА:
понеделник
вторник
среда
четврток
петок
сабота
недела

 
 


 
 
11/30/2018 - Зимско одржување на патиштата

11/30/2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

11/30/2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

11/29/2018 - Етно вешта жена за Тетово за 2018 година

11/29/2018 - Три лица се повредени во сообраќајна незгода во тетовското село Синичане

11/28/2018 - Тетовци денес дишеа релативно чист воздух

11/28/2018 - Вработените во Општина Тетово во попладневните часови ги напуштија своите работни места.

11/28/2018 - 17-годишна девојка повредена, пак, повредена во сообраќајна незгода

11/27/2018 - Потсетување на гостиварските музичари Стеве Јаковлески и Боби Дојчинов

11/27/2018 - Каква титула би му дале на Тетово, потсетувајќи се назад низ годините?

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.