11/30/2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

Токму во една новогодишна атмосфера со елементи осмислени до најситен детаљ, се прават предновогодишните фотосесии во професионалното Фото судио Ѓоровски во Тетово. Светскиот тренд на печатени и електронски фотографии за спомен или за подарок на најблиските се попривлечен за неговите клиенти.

Сопственикот, а воедно и главен фотограф Горан Ѓоровски, вели дека за секој празник се трудат да направат поинакви и подобри амбиенти во кои ги прават најубавите фотографии.

Освен печатени фотографии, клиентите на Студио Ѓоровски, бараат и сложувалки, новогодишни чаши, ваучери за услуги.

Студио Ѓоровски од февруари годинава е на новата локација, на улица Јане Сандански во Центарот на Тетово.

Данијела Билбилоска


 
     


 
 
11/30/2018 - Зимско одржување на патиштата

11/30/2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

11/30/2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

11/29/2018 - Етно вешта жена за Тетово за 2018 година

11/29/2018 - Три лица се повредени во сообраќајна незгода во тетовското село Синичане

11/28/2018 - Тетовци денес дишеа релативно чист воздух

11/28/2018 - Вработените во Општина Тетово во попладневните часови ги напуштија своите работни места.

11/28/2018 - 17-годишна девојка повредена, пак, повредена во сообраќајна незгода

11/27/2018 - Потсетување на гостиварските музичари Стеве Јаковлески и Боби Дојчинов

11/27/2018 - Каква титула би му дале на Тетово, потсетувајќи се назад низ годините?

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.