11/27/2018 - Одбојкарски турнир за ветерани ќе се одржи во сабота во Тетово.

Здружението на спорски ветерани „Шарпланинец“ од Тетово и Федерацијата на спортски ветерани на Македонија во сабота 1 декември организираат одбојкарски турнир за ветеранки и ветеранки насловен „Тетово опен 2018“. Во женска конкуренција учествуваат клубовите Струмица, Работнички од Скопје и Љуботен од Тетово. Кај мажите ветеранитена Вардар од Скопје, Струмица и Југохром од Тетово.

Турнирот започнува во 14 часот со разигрување односно полуфинални натпревари. Женското финале е закажано за во 16 часот, а машкото во 16.30 часот. Натпреврите ќе се играат во спортската сала на основното училиште „Гоце Делчев“ во Тетово.


 
     


 
 
11/30/2018 - Зимско одржување на патиштата

11/30/2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

11/30/2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

11/29/2018 - Етно вешта жена за Тетово за 2018 година

11/29/2018 - Три лица се повредени во сообраќајна незгода во тетовското село Синичане

11/28/2018 - Тетовци денес дишеа релативно чист воздух

11/28/2018 - Вработените во Општина Тетово во попладневните часови ги напуштија своите работни места.

11/28/2018 - 17-годишна девојка повредена, пак, повредена во сообраќајна незгода

11/27/2018 - Потсетување на гостиварските музичари Стеве Јаковлески и Боби Дојчинов

11/27/2018 - Каква титула би му дале на Тетово, потсетувајќи се назад низ годините?

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.