11/26/2018 - Собраќен прекршок во Тетово заврши со истрели од огнено оружје. За среќа нема повредени.


Собраќен прекршок во Тетово заврши со истрели од огнено оружје. За среќа нема повредени.


57 годишен тетовец пукал со пиштол откако претходно со своето возило направил сообраќен прекршок на крстосницата на улиците Благоја Тоска и Љубо Божиновски Пиш. Според информациите на полицијата станува збор за незначителна сообраќајка во која учествувале две возила. Возачите се договориле сообраќајниот прекршок да го решат преку европски договор.

Но во еден момент 57 годишникот извадил пиштил и испукал неколку куршуми во воздух. За среќа никој не е повреден. Извршен е увид, полицијата има земено траги за вештачење, се работи на целосно расветлување на сите поединости на случајот.
Дали на пукањето му претходела некоја вербална расправија или пак физички напад, истрагата треба да покаже.

Лицето кое пукало е приведено и повикано на иформативен разговор.
Ќе се следува соодветна пријава во зависнот од тоа дали ќе биде утврдено дека станува збор за нарушување на јавниот ред и мир или пак предизвикување општа опасност.

 
     


 
 
11/30/2018 - Зимско одржување на патиштата

11/30/2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

11/30/2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

11/29/2018 - Етно вешта жена за Тетово за 2018 година

11/29/2018 - Три лица се повредени во сообраќајна незгода во тетовското село Синичане

11/28/2018 - Тетовци денес дишеа релативно чист воздух

11/28/2018 - Вработените во Општина Тетово во попладневните часови ги напуштија своите работни места.

11/28/2018 - 17-годишна девојка повредена, пак, повредена во сообраќајна незгода

11/27/2018 - Потсетување на гостиварските музичари Стеве Јаковлески и Боби Дојчинов

11/27/2018 - Каква титула би му дале на Тетово, потсетувајќи се назад низ годините?

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.