11/26/2018 - На македонската политичка сцена неодамна и се придружи нова партија под името Демократи

Новата партија на македонската политичка сцена Демократи формираше свој огранок и во Тетово. Зад иницијативата за нејзино формирање стои познатиот каратист, Јорго Огненовски, кој триесет години живеел во Америка, сега вели, се враќа овде преку формирање на партија да направи добро за својата земја. Основната цел на Демократи според него е да се уништи политичкиот и стопанскиот цриминал, митото и корупцијата.

За претседател на тетовскиот огранок на демократи е избран Изет Зендејловиќ.
Канцеларијата на тетовскиот огранок на партијата се наоѓа во тетовскиот комплекс базар.

Соња Стрезовски
 
     


 
 
11/30/2018 - Зимско одржување на патиштата

11/30/2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

11/30/2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

11/29/2018 - Етно вешта жена за Тетово за 2018 година

11/29/2018 - Три лица се повредени во сообраќајна незгода во тетовското село Синичане

11/28/2018 - Тетовци денес дишеа релативно чист воздух

11/28/2018 - Вработените во Општина Тетово во попладневните часови ги напуштија своите работни места.

11/28/2018 - 17-годишна девојка повредена, пак, повредена во сообраќајна незгода

11/27/2018 - Потсетување на гостиварските музичари Стеве Јаковлески и Боби Дојчинов

11/27/2018 - Каква титула би му дале на Тетово, потсетувајќи се назад низ годините?

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.