11/24/2018 - Во Брвеница се отвори дванаесеттата меѓународна изложба на украсни птици


Во Брвеница се отвори дванаесеттата меѓународна изложба на украсни птици и ситни животни во организација на здружението Дијамантски петел. Манифестација ќе трае до утре кога ќе се прогласат победниците.


По 12-ти пат ова меѓународната манифестацијата, во организација на здружението Дијамантски петел е прилика да се видат украсни птици речиси од сите континенти. Целта на манифестација е да се подигне квалитетот на одгледување на украсните птици но и да се заштитат и зголеми бројот на автохтоните македонски украсни птици.

Украсните птици ги оценуваа судии од Македонија, Србија и Бугарија.

Манифестација која се одржува во спортската сала во Брвенциа ќе трае до утре кога ќе се прогласат победниците.


 
     


 
 
11/30/2018 - Зимско одржување на патиштата

11/30/2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

11/30/2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

11/29/2018 - Етно вешта жена за Тетово за 2018 година

11/29/2018 - Три лица се повредени во сообраќајна незгода во тетовското село Синичане

11/28/2018 - Тетовци денес дишеа релативно чист воздух

11/28/2018 - Вработените во Општина Тетово во попладневните часови ги напуштија своите работни места.

11/28/2018 - 17-годишна девојка повредена, пак, повредена во сообраќајна незгода

11/27/2018 - Потсетување на гостиварските музичари Стеве Јаковлески и Боби Дојчинов

11/27/2018 - Каква титула би му дале на Тетово, потсетувајќи се назад низ годините?

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.