11/23/2018 - Дваесетгодишен тетовец е уапсен откако кај него е пронајдена марихуана

Марихуана била пронајдена кај 26 годишен тетовец поради што бил уапсен на улица Благоја Тоска во Тетово. Имено, пронајденото е фотодокументирано, а Ш.И. задржан е во Полициската станица Тетово за целосно расчистување на случајот.

Денешниот полициски билтен информира и за измамен четириесет и деветгодишен жител на тетовското село Копанце, кој вчера пријавил дека на 26-ти минатиот месец бил измамен од дваесет и деветгодишен жител од Мала Речица и шеесет и едногодишник од Голема Речица, кои му побарале 8000 евра, наводно за лекување на дете во Турција. Откако им ги дал парите, добил ветување дека ќе му бидат вратени за една недела, наводно штом ги добиеле веќе собраните 20 илјади евра за таа цел во Швајцарија. Се работи на расчистување на пријавеното, соопштува СВР Тетово.

Соња Стрезовски


 
     


 
 
11/30/2018 - Зимско одржување на патиштата

11/30/2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

11/30/2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

11/29/2018 - Етно вешта жена за Тетово за 2018 година

11/29/2018 - Три лица се повредени во сообраќајна незгода во тетовското село Синичане

11/28/2018 - Тетовци денес дишеа релативно чист воздух

11/28/2018 - Вработените во Општина Тетово во попладневните часови ги напуштија своите работни места.

11/28/2018 - 17-годишна девојка повредена, пак, повредена во сообраќајна незгода

11/27/2018 - Потсетување на гостиварските музичари Стеве Јаковлески и Боби Дојчинов

11/27/2018 - Каква титула би му дале на Тетово, потсетувајќи се назад низ годините?

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.