08.11.2018 - Сообраќајните контроли ќе се интензивираат


Учесниците во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила, особено возачите да носат зимска опрема по 15 ноември е апелот на Полициската станица за безбедност во патниот сообраќај Тетово. Во спротивно потсетуваат дека полициските службеници се постојано на терен и соодветно ги санкционираат прекршоците.


Како што изјави командирот на Полициската станица за безбедност на патниот сообраќај, Зоранчо Талев, засега нема некое ново сообраќајно решение како што е пробивање на улици или воведување на едносмерен сообраќај со кое би се вовело ред во движењето на возилата и пешаците.


Секторот за внатрешни работи Тетово од втората половина на минатиот месец почна да презема засилени контролни активности околу паркирањето во Тетово и особено во неговото централно подрачје.Наташа Петровска

 
     


 
 
18.11.2018 - Како да се произведе енергија, а притоа да не се загрози животната средина

18.11.2018 - Народното тетовско пеење непривлечно за младите

18.11.2018 - Во Гостивар трибина „Преку Илинден и АСНОМ до Уставот на Република Македонија“

18.11.2018 - Етно вешта жена во Гостивар

17.11.2018 - Во Тетово отруени 30 тина бездомни кучиња

17.11.2018 - 500 деца во Македонија се со дијабетес тип 1

16.11.2018 - Кривична пријава за албански државјанин што сторил тешка кражба во Тетово

16.11.2018 - Регистрирани два шумски пожари во полошко

16.11.2018 - Расветлени неколку кражби во верски објекти

16.11.2018 - Ослободителна пресуда за гинекологот Казимир Копривњак донесе Основниот суд Тетово

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.