07.11.2018 - Информации од полициски билтен

Полицијата денес информира дека 67 годишна жена од Лешок пријавила семејно насилство извршено од нејзиниот 50 годишен син кој ги нападнал сопругата и другите членови на семејството. Вчера на регионалниот пат Тетово-Волковија при судир на две возила повреден е 26 годишник.

Во полицијата вчера се одржа средба со претставници на навивачките групи.

На двете одвоени средби со претставници на тетовските навивачки групи „Војводи“ и „Балисти“ се зборуваше за последните инциденти кои изминатиот викенд се случија во Тетово, но и за формите и начините за надминување на сите проблеми и недоразбирања, велат од СВР Тетово.

На средбите се договорени мерки и активности за релаксирање на односите помеѓу тетовските навивачи, а договорено е, исто така, во иднина тие да се воздржат од говорот на омраза, непримерно скандирање и упатување на навредливи и вулгарни пораки кон другите. 
     


 
 
18.11.2018 - Како да се произведе енергија, а притоа да не се загрози животната средина

18.11.2018 - Народното тетовско пеење непривлечно за младите

18.11.2018 - Во Гостивар трибина „Преку Илинден и АСНОМ до Уставот на Република Македонија“

18.11.2018 - Етно вешта жена во Гостивар

17.11.2018 - Во Тетово отруени 30 тина бездомни кучиња

17.11.2018 - 500 деца во Македонија се со дијабетес тип 1

16.11.2018 - Кривична пријава за албански државјанин што сторил тешка кражба во Тетово

16.11.2018 - Регистрирани два шумски пожари во полошко

16.11.2018 - Расветлени неколку кражби во верски објекти

16.11.2018 - Ослободителна пресуда за гинекологот Казимир Копривњак донесе Основниот суд Тетово

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.