11.10.2018 - 9 странски државјанки што работеле како пеачки и танчерки се приведени ноќеска во полиција


Ноќеска во периодот од 22.00 часот до 02.00 часот по полноќ полициски службеници од СВР Тетово извршиле акциска контрола во угостителски објект во село Горно Седларце, лоциран покрај автопатот Тетово – Гостивар, сопственост на 42 годишен тетовец, соопшти МВР. Притоа, во објектот биле затекнати 10 девојки,пет од Република Албанија и пет од Република Македонија, кои ги забавувале гостите. Странските државјанки биле приведени во Полициската станица Тетово за натамошна постапка.

Во периодот од 00.50 часот до 02.00 часот рано утрово полициски службеници од СВР Тетово извршиле акциска контрола во угостителски објект во Тетово, лоциран покрај регионалниот пат Тетово – Желино, сопственост на 42 годишен тетовец, соопшти МВР. Притоа, во објектот биле затекнати шест девојки(четири од Република Србија и две од Република Македонија) кои ги забавувале гостите. Странските државјанки биле приведени во Полициската станица Тетово за натамошна постапка.

Како што соопшти МВР, вчера во 13.40 часот на Граничен премин Аеродром Скопје како депортирано лице од Швајцарија пристигнал 36 годишен жител на тетовско Камењане. При проверка било констатирано дека лицето се наоѓа на листата со мерка апси за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“. Во 16.50 часот лицето било предадено на полициски службеници од СВР Скопје за спроведување до Казнено-поправната установа - Затвор Тетово.

Наташа Петровска

 
     


 
 
18.10.2018 - Засилени контролни активности на СВР Тетово

18.10.2018 - Група пријатели, на договорени средби ги пеат песните на нивните предци

18.10.2018 - Заеднички настап на музичар и ликовен уметник

18.10.2018 - Пронајдена марихуана во ранец и приведени две лица за поседување дрога

18.10.2018 - Започна третманот на бездомните кучиња во Гостивар

17.10.2018 - Освен по маратони, спортистите во Македонија трчаат и по спонзори

17.10.2018 - Во изминатото деноноќие полицијата бележи пукање со пиштол, разбојништво, физички напади и сообраќајка.

17.10.2018 - Се гради нова фабрика во ТИРЗ Тетово

17.10.2018 - Невработени лица завршија обука за столари и ѕидари

16.10.2018 - Ученици од основното училиште Андреа Савески Ќиќиш преку настан потсетија на Тоше Проески.

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.