24.09.2018 - Контролни активности на СВР Тетово.

Вчера ( 23 септември ) при редовни контролни активности спроведени од полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово, вкупно откриени се 10 лица ( ТЕ-5 и ГВ-5 ), кои непоседувале возачки дозволи.Покрај тоа, откриени се и 8 возила ( ТЕ-3 и ГВ-5 ) со истечена регистрација до и над 30 дена.

На возачите без дозвола и со истечена регистрација изготвени им се поднесоци и ги очекуваат глоби од 100 до 300, односно 500 евра во денарска противредност, зависно од видот на прекршокот.

Овие два видови прекршоци, заедно со пребрзото возење, се најприсутните на подрачјето и годинава и поради тоа и во наредниот период ќе бидат во фокусот на редовните и акциските контроли, со цел нивно навремено откривање и ефикасно законско санкционирање.


 
     


 
 
30.11.2018 - Зимско одржување на патиштата

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

29.11.2018 - Етно вешта жена за Тетово за 2018 година

29.11.2018 - Три лица се повредени во сообраќајна незгода во тетовското село Синичане

28.11.2018 - Тетовци денес дишеа релативно чист воздух

28.11.2018 - Вработените во Општина Тетово во попладневните часови ги напуштија своите работни места.

28.11.2018 - 17-годишна девојка повредена, пак, повредена во сообраќајна незгода

27.11.2018 - Потсетување на гостиварските музичари Стеве Јаковлески и Боби Дојчинов

27.11.2018 - Каква титула би му дале на Тетово, потсетувајќи се назад низ годините?

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.