13.09.2018 - Не ја платил сметката, па изел ќотек од сопственикот


Како што соопшти СВР Тетово, вчеравечер околу 23 часот и 45 минути, пред угостителски објект лоциран во комплексот „Базар“ во Тетово, се случила тепачка во која учествувале двајца тетовци на возраст од 20 и 26 години. Дваесетгодишникот претходно со неговите четворица другари престојувале во угостителски објект на улица „Димо Гавровски Кара“ Тетово и без да ја платат сметката, еден по еден, излегле од објектот. По нив веднаш се упатил сопственикот на објектот и кога го стигнал започнала меѓусебна физичка пресметка, во која двајцата задобиле видливи повреди.

На кружниот тек на улиците „Видоја Смилевски-Бато“ и „Браќа Миладинови“ во Тетово, вчера околу 19 часот и 30 минути, патничко возило „Ауди А4“ со тетовски регистерски таблици, управувано од 30-годишен тетовец удрило во двајца пешаци од Тетово на возраст од 15 и 18 години, соопшти СВР Тетово. Повредените пешаци пренесени се и по укажаната помош, задржани се за лекување во тетовската клиничка болница.

На автопатот Тетово-Скопје во близина на клучката Југ, вчеравечер околу 23 часот и 40 минути запрено е патничко возило „Даеву ланос“ со тетовски регистерски таблици, што го управувал 46-годишнниот тетовец, а во кое се наоѓале сопатниците 18 годишно момче и 45 годишен жител на Мала Речица, соопшти СВР Тетово. При преглед на 45 годишникот во џеб од панталоните, пронајдена му е ќесе со марихуана, кое е фотодокументирано и одземено за вештачење, додека тројцата се приведени и задржани за расчистување на случајот.

Вчеравечер околу 22 часот и 15 минути, на улица „Беличица“ во Гостивар приведен е 37-годишен албански државјанин кој непријавено престојувал на подрачјето. МВР информираше дека вчера во 17.05 часот на Граничен премин Блато, поради сомнение за сторено кривично дело „фалсификување“ од слобода е лишен 44 годишен жител на Сенокос.

Наташа Петровска

 
     


 
 
25.09.2018 - Чист Хероин, збирката раскази на гостиварецот Дејан Крстески беше промовирана пред домашната публика

25.09.2018 - Реномираниот хор Кочо Рацин од Скопје утревечер ќе одржи концерт во Духовно-културниот концерт Кирил Пејчиновиќ во Лешок

25.09.2018 - Група млади гостиварци учат за мултукултурата и развиваат креативни идеи преку уметноста

25.09.2018 - Преку засилени контролни активности на СВР Тетово се контролира техничката исправност на возилата

25.09.2018 - Од вербална расправија до тепачка со мотика и кршење на излог на трговски објект во Гостивар

25.09.2018 - Ќе се ослободат ли тетовските тротоари од паркирани возила?

24.09.2018 - Во мавровското село Беличица, викендов беа одбележани 74 години од злосторот во кој настрадаа борците од третиот тетовски партизански одред

24.09.2018 - Тетово затрупан со смет

24.09.2018 - Кривични пријави за кражби поднел СВР Тетово против три државјанки на Бугарија кои краделе низ бутици

24.09.2018 - Контролни активности на СВР Тетово.

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.