10.09.2018 - Гостиварец најден починат на улица, повредени луѓе поради семејно насилство и сообраќајка

Десетина минути по полноќ, на улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар пронајден е паднат 67-годишник кој не давал знаци на живот. По пријавата до болница со медицинско возило, починатиот пренесен е во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“. Бидејќи на безживотно тело немало видливи повреди, по увид предадено е на предадено на најблиските за погребување.

Во семејно насилство повредена е 27 годишна жена. Околу 1 часот и 30 минути, во Полициската станица Тетово пријавено е семејно насилство врз жителка од тетовско село, што го извршил нејзиниот 27-годишен сопруг. Набрзо по пријавувањето, сопругот лишен е од слобода и задржан за натамошна постапка, додека наговата сопруга од најблиските пренесена е во тетовската клиничка болница за укажување на лекарска помош.

Повреден во сообраќајка има откако вчера околу 1 часот и 50 минути, на регионалниот пат Јегуновце-Желино, патничко возило „Фолксфаген голф“ со тетовски регистерски, управувано од 35-годишник од Раотинце, загубило контрола, излетало од коловоз, удрило во бетонски столбови и жичана ограда, по што се превртело на покрив. Возачот. со возило на Брза помош пренесен е во тетовската клиничка болница за укажување на лекарска помош.Се утврдува причина за излетувањето, околностите и се друго поврзано со оваа сообраќајна незгода, информираше СВР Тетово.
 
     


 
 
25.09.2018 - Чист Хероин, збирката раскази на гостиварецот Дејан Крстески беше промовирана пред домашната публика

25.09.2018 - Реномираниот хор Кочо Рацин од Скопје утревечер ќе одржи концерт во Духовно-културниот концерт Кирил Пејчиновиќ во Лешок

25.09.2018 - Група млади гостиварци учат за мултукултурата и развиваат креативни идеи преку уметноста

25.09.2018 - Преку засилени контролни активности на СВР Тетово се контролира техничката исправност на возилата

25.09.2018 - Од вербална расправија до тепачка со мотика и кршење на излог на трговски објект во Гостивар

25.09.2018 - Ќе се ослободат ли тетовските тротоари од паркирани возила?

24.09.2018 - Во мавровското село Беличица, викендов беа одбележани 74 години од злосторот во кој настрадаа борците од третиот тетовски партизански одред

24.09.2018 - Тетово затрупан со смет

24.09.2018 - Кривични пријави за кражби поднел СВР Тетово против три државјанки на Бугарија кои краделе низ бутици

24.09.2018 - Контролни активности на СВР Тетово.

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.