09.08.2018 - Мајка пријавила дека нејзината шестгодишна ќерка била физички нападната од сопругата на нејзиниот поранешен маж

Во Полициска станица Тетово вчеравечер 22-годишна жителка на с. Чегране, гостиварско, пријавила дека нејзината шестгодишна ќерка била физички нападната и навредувана од сегашната сопруга на нејзиниот поранешен сопруг. Според податоците на СВР Тетово девојчето на 6 август отишло кај нејзиниот татко во с.Горно Палчиште. Наредниот ден откако пријавителката телефонски се слушнала со ќерка и која барала да се врати дома, отишла во село Горно Палчиште каде девојчето и кажало дека било физички нападнато и навредувано од сопругата на татко и. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Во билтенот на случувања на СВР Тетово информација и за сообраќајна незгода. Вчера во 14.20 часот на ул. ,,Иво Лола Рибар“, пред крстосница со ул.,,Поточка“, мотоцикл „Кавасаки“ без регистарски таблици, управуван од 24-годишник од Тетово, со место на живеење с.Селце, излетал од патот и удрил во жардињери. Од ударот со повреди се здобила 18-годишната сопатничка на мотоциклот, од село Слатино. Таа со друго возило била пренесена во Клинички центар Тетово и по укажаната лекарска помош била задржана за понатамошно лекување. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Тетово.

Полицијата информира и дека вчера во куќа во с.Дебреше, гостиварско, починал 70-годишник од Република Турција. Од лекар при Медицинскиот центар Гостивар била констатирана смрт. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.
 
     


 
 
15.08.2018 - Ќе никне ли годинава импровизиран сточен пазар во Тетово?

15.08.2018 - Во сообраќајна незгода повреден 9-годишник од село Ларце

15.08.2018 - Православните верници вчера го чествуваа празникот посветен на Светите седум маченици Макавеи

15.08.2018 - Комуналните претпријатија во полошко немоќни да се справат со двојно повеќе смет фрлен од граѓаните летово

14.08.2018 - Отоврена прва фитнес зона во Гостивар

14.08.2018 - Шест месеци откако е на слобода, тетовецот Славчо Блажевски кој по 24 години беше пуштен од затвор, бара работа

14.08.2018 - Фудбалерите на Љуботен од вчера официјално започнаа со тренинзи на стариот стадион во Тетово

14.08.2018 - Непознато лице си купувало онлајн со пари на 40 годишна тетовка

13.08.2018 - Полицијата откри 32 годишен жител од Тетово како се забавува со огнено оружје.

13.08.2018 - 18 годишно момче од Скудриње се обидело да ја силува својата поранешна девојка

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.