07.08.2018 - Општина Тетово се уште е глува на барањата на жителите од стариот дел на градот

Општина Тетово се уште е глува на барањата на жителите од стариот дел на градот, во однос на подобрување на инфраструктурата и комуналиите. Како приоритет ја наведуваат реконструкцијата на улицата Гоце Делчев, најруинураната и запуштена сообраќајница во тетовско.


Ова е улицата Гоце Делчев во стариот дел на градот, една од најкатастрофалните сообраќајници. Преполн со дупки и вдлабнатини овој коловоз, никако да се најде на агендата на Општина Тетово. Во повеќе наврати била санирана, но бадијала за неколку месеци пак се раскопува и оштетува.

Граѓаните кои ги затекнавме, велат дека општинските власти никогаш не ги извеле градежните работи како што треба, а во последно време целосно ја дигнале раце од улицата.


Дел од граѓаните во стариот дел на градот пак, сметаат дека општината целосно ги заборавила, и не се грижи за нивните инфраструткурни и комунални проблеми.


Од Општина Тетово како и многи пати досега, велат дека ќе се реконструира улицата Гоце Делчев, но претходно им се дало приоритет на главните улци во Тетово, кои биле важни за социекономски развој. Оттаму велат дека во координација и договор со Македонија пат, реконструкцијата на оваа улица би започнала некаде наредната година.
 
     


 
 
15.08.2018 - Ќе никне ли годинава импровизиран сточен пазар во Тетово?

15.08.2018 - Во сообраќајна незгода повреден 9-годишник од село Ларце

15.08.2018 - Православните верници вчера го чествуваа празникот посветен на Светите седум маченици Макавеи

15.08.2018 - Комуналните претпријатија во полошко немоќни да се справат со двојно повеќе смет фрлен од граѓаните летово

14.08.2018 - Отоврена прва фитнес зона во Гостивар

14.08.2018 - Шест месеци откако е на слобода, тетовецот Славчо Блажевски кој по 24 години беше пуштен од затвор, бара работа

14.08.2018 - Фудбалерите на Љуботен од вчера официјално започнаа со тренинзи на стариот стадион во Тетово

14.08.2018 - Непознато лице си купувало онлајн со пари на 40 годишна тетовка

13.08.2018 - Полицијата откри 32 годишен жител од Тетово како се забавува со огнено оружје.

13.08.2018 - 18 годишно момче од Скудриње се обидело да ја силува својата поранешна девојка

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.