07.08.2018 - Тетовец во полиција пријавил исчезнување на неговата 17-годишна ќерка

Во полициската станица Тетово вчера 46-годишник од Тетово пријавил исчезнување на неговата 17-годишна ќерка. Според неговото кажување на 4 август тој заедно со неговото семејство биле на гости во с. Слатино, а откако се вратил дома, од страна на неговиот дедо бил известен дека неговата ќерка се оддалечила во непознат правец и до моментот на пријавување не се вратила дома. Од СВР Тетово велат дека се преземаат сите мерки и активности за пронаоѓање на малолетничката.

Инаку ова е втор случај на исчезнување на лице пријавен во полицијата. Предходната ноќ 41-годишник од село Падалиште за исчезната ја пријавил својаа 15-годишна ќерка, која предходниот ден се оддалечила од дома. Истата била пронајдена во Чегране кај лице со кое била во љубовна врска.


 
     


 
 
15.08.2018 - Ќе никне ли годинава импровизиран сточен пазар во Тетово?

15.08.2018 - Во сообраќајна незгода повреден 9-годишник од село Ларце

15.08.2018 - Православните верници вчера го чествуваа празникот посветен на Светите седум маченици Макавеи

15.08.2018 - Комуналните претпријатија во полошко немоќни да се справат со двојно повеќе смет фрлен од граѓаните летово

14.08.2018 - Отоврена прва фитнес зона во Гостивар

14.08.2018 - Шест месеци откако е на слобода, тетовецот Славчо Блажевски кој по 24 години беше пуштен од затвор, бара работа

14.08.2018 - Фудбалерите на Љуботен од вчера официјално започнаа со тренинзи на стариот стадион во Тетово

14.08.2018 - Непознато лице си купувало онлајн со пари на 40 годишна тетовка

13.08.2018 - Полицијата откри 32 годишен жител од Тетово како се забавува со огнено оружје.

13.08.2018 - 18 годишно момче од Скудриње се обидело да ја силува својата поранешна девојка

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.