16.07.2018 - Игоре куќа во село Туденце


Изгоре куќа во село Туденце сопственост на семејството Тасевски. Пламените јазици избувнале синоќа околу 22 часот откако удрело гром во покривната конструкција.


Пламените јазици му го уништија речиси целиот дом на семејството Тасевски во Туденце. Горниот кат од куќата е пеплосан, оштетено е и приземјето од водата со која се гасел пожарот.

Семејството вели дека оганот избил откакот на покривната конструкција удрил гром и од пламените јазици биле зафатени сите соби. Вознемирени од трагедијата не сакаа да зборуваат пред камера, но среќа во целата несреќа е што на горниот кат од нивниот дом немало никого. Во големата трагедија никој не е повреден. Пожарот кој избувна синоќа околу 22 часот е целосно локализиран во четири часот утринава

Командирот Алити вели дека имало пожари кои избивале при удар на горм. Апелира на внимателност при неповолни временски услови.

Попладнево семејството Тасевски го посетија преставници на Општина Јегуновце и градоначалникот Дарко Блажевски. Општинските власти ја разгледуваат можноста семејството да добие помош потребна за санирање на домот каде нема услови за живот.

 
     


 
 
30.11.2018 - Зимско одржување на патиштата

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

29.11.2018 - Етно вешта жена за Тетово за 2018 година

29.11.2018 - Три лица се повредени во сообраќајна незгода во тетовското село Синичане

28.11.2018 - Тетовци денес дишеа релативно чист воздух

28.11.2018 - Вработените во Општина Тетово во попладневните часови ги напуштија своите работни места.

28.11.2018 - 17-годишна девојка повредена, пак, повредена во сообраќајна незгода

27.11.2018 - Потсетување на гостиварските музичари Стеве Јаковлески и Боби Дојчинов

27.11.2018 - Каква титула би му дале на Тетово, потсетувајќи се назад низ годините?

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.