15.07.2018 - Прослава во Тетово
Тетово синоќа беше еден од петнаесетте града во земјава каде беше организирана голема прослава по повод поканата за членство во НАТО и датум за преговори со ЕУ. На градскиот плоштад свој настап пред тетовци имаа Биг Мама, Дани и Хај Контрол.Со тетовци прославуваа министерот за внатрешни работи Оливер Спасоски, заменик министерот за одбрана Беким Мексути и вицепремиерот за дијаспора, Едмонд Адеми.


Централната прослава се одржа во Скопје каде настапија Кирил Џајковски, Архангел и Печурките (Кепурдат)


 
     


 
 
18.10.2018 - Засилени контролни активности на СВР Тетово

18.10.2018 - Група пријатели, на договорени средби ги пеат песните на нивните предци

18.10.2018 - Заеднички настап на музичар и ликовен уметник

18.10.2018 - Пронајдена марихуана во ранец и приведени две лица за поседување дрога

18.10.2018 - Започна третманот на бездомните кучиња во Гостивар

17.10.2018 - Освен по маратони, спортистите во Македонија трчаат и по спонзори

17.10.2018 - Во изминатото деноноќие полицијата бележи пукање со пиштол, разбојништво, физички напади и сообраќајка.

17.10.2018 - Се гради нова фабрика во ТИРЗ Тетово

17.10.2018 - Невработени лица завршија обука за столари и ѕидари

16.10.2018 - Ученици од основното училиште Андреа Савески Ќиќиш преку настан потсетија на Тоше Проески.

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.