15.07.2018 - На албански државјанин му се губи трагата веќе три недели


Албански државјанин пријавил во полиција дека негов сонародник со кој дошле да работаат во Гостивар исчезнал пред речиси три недели. Како што соопшти МВР, вчера во 10,45 часот во Полициска станица Гостивар, 35 годишен жител на Пешкопеја-Р.Албанија, пријавил дека исчезнал неговиот 32 годишен пријател од Р.Албанија, кој привремено работел во Гостивар, а од 24.06.2018 година околу 10,45 часот заминал во Скопје со цел да работи кај лице од село Морани но од тој момент не е достапен на мобилен телефон. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

 
     


 
 
15.08.2018 - Ќе никне ли годинава импровизиран сточен пазар во Тетово?

15.08.2018 - Во сообраќајна незгода повреден 9-годишник од село Ларце

15.08.2018 - Православните верници вчера го чествуваа празникот посветен на Светите седум маченици Макавеи

15.08.2018 - Комуналните претпријатија во полошко немоќни да се справат со двојно повеќе смет фрлен од граѓаните летово

14.08.2018 - Отоврена прва фитнес зона во Гостивар

14.08.2018 - Шест месеци откако е на слобода, тетовецот Славчо Блажевски кој по 24 години беше пуштен од затвор, бара работа

14.08.2018 - Фудбалерите на Љуботен од вчера официјално започнаа со тренинзи на стариот стадион во Тетово

14.08.2018 - Непознато лице си купувало онлајн со пари на 40 годишна тетовка

13.08.2018 - Полицијата откри 32 годишен жител од Тетово како се забавува со огнено оружје.

13.08.2018 - 18 годишно момче од Скудриње се обидело да ја силува својата поранешна девојка

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.