15.07.2018 - На албански државјанин му се губи трагата веќе три недели


Албански државјанин пријавил во полиција дека негов сонародник со кој дошле да работаат во Гостивар исчезнал пред речиси три недели. Како што соопшти МВР, вчера во 10,45 часот во Полициска станица Гостивар, 35 годишен жител на Пешкопеја-Р.Албанија, пријавил дека исчезнал неговиот 32 годишен пријател од Р.Албанија, кој привремено работел во Гостивар, а од 24.06.2018 година околу 10,45 часот заминал во Скопје со цел да работи кај лице од село Морани но од тој момент не е достапен на мобилен телефон. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

 
     


 
 
18.10.2018 - Засилени контролни активности на СВР Тетово

18.10.2018 - Група пријатели, на договорени средби ги пеат песните на нивните предци

18.10.2018 - Заеднички настап на музичар и ликовен уметник

18.10.2018 - Пронајдена марихуана во ранец и приведени две лица за поседување дрога

18.10.2018 - Започна третманот на бездомните кучиња во Гостивар

17.10.2018 - Освен по маратони, спортистите во Македонија трчаат и по спонзори

17.10.2018 - Во изминатото деноноќие полицијата бележи пукање со пиштол, разбојништво, физички напади и сообраќајка.

17.10.2018 - Се гради нова фабрика во ТИРЗ Тетово

17.10.2018 - Невработени лица завршија обука за столари и ѕидари

16.10.2018 - Ученици од основното училиште Андреа Савески Ќиќиш преку настан потсетија на Тоше Проески.

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.