10.07.2018 - Сам се пријавил во полиција откако ја истепaл девојката

Деветнаесетгодишната девојка во тетовското село Палатица, околу 18 часот и 30 минути додека одела кај пријателка, во близина на училиштето ја пресретнал 19 годишникот од Порој со иницијали Н.К.

Според кажувањето на девојка кога се доближила до возилото, тој насилно, со влечење за коса ја внел, а потоа повеќе пати ја удирал по телото и и се заканувал дека и во иднина мора да бидат заедно.

Потоа почнал да се движи со возилото по регионалниот пат Скопје-Тетово, а во еден момент таа успеала да излезе од возилото и со друго возило на случаен минувач заминала во Желино. Нешто подоцна, момчето сам се пријавил во Полициското одделение Групчин.

 
     


 
 
16.07.2018 - Игоре куќа во село Туденце

16.07.2018 - Дваесет и седумгодишник од село Требош бил нападнат од жител на истото село.

16.07.2018 - Потребен е Локален акциски план за сите приоритетни области од Стратегијата за Роми во општина Теарце

15.07.2018 - Кражба во црквата во Луковица

15.07.2018 - Родителите за да препознаат дали нивното дете конзумира дрога треба да знаат да ги "прочитаат" промените во однесувањето

15.07.2018 - Прослава во Тетово

15.07.2018 - На албански државјанин му се губи трагата веќе три недели

14.07.2018 - Тетовската полиција денес инфомираше за повредени лица кои паднале во бездна во Галичник

13.07.2018 - Група од десеттина лица со безбол палки нападнале двајца тетовци вчера на улица во Тетово

13.07.2018 - Инфосесија на програмата на Европската унија "Креативна Европа" во Тетово

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.