11.06.2018 - Единицата за специјални задачи Тигар е годинешниот победник на ноќниот турнир во мал фудбал Бобе Јуниор 2018

Успешно заврши уште едно фудбалско финале на Меморијалниот ноќен турнир Бобе Јуниор во населеното место Јанчиште. Екипата на Единицата за специјални задачи Тигар го понесоа пехарот за освоено прво место на годинешното издание на турнирот во мал фудбал Бобе јуниор 2018 во населеното место Јанчиште.

Пред почетокот на турнирот, учесниците беа во посета на вечното почивалиште на Бобе да му оддадат почит на организаторот на турнирот. Оној кој го иницираше да почне и истиот тој за кој се уште трае, но за жал прерасна во меморијален.

Организаторите на турнирот обезбедија награди за најдобар фудбалер, најдобар стрелец,, најдобар голман и награда за најдобар спонзор менаџер.

Медиумски покровители на настанот беа РТВ Кисс Тетово

Соња Стрезовски

 
     


 
 
22.06.2018 - За викендов е закажан меморијалниот марш Марко Илиевски во организација на планинарскиот клуб Тетекс од Тетово

21.06.2018 - Здружението Институт за развој на заедницата заедно со своите партнери развија методологија за дистрибуција на средства од буџетот на општината

21.06.2018 - 52-годишен жител на Јажинце вчеравечер во полиција пријавил физички напад

21.06.2018 - Јетон Беќири е новиот тренер на фудбалскиот клуб Ренова

20.06.2018 - Тетовската полиција затекнала две лица кои се приведени поради сомневање за нелегална сеча на дрва

20.06.2018 - Тетовските пожарникари подготвени да се справат со предизвиците кои ги наметнува летниот период

19.06.2018 - Приведен дваесет и тригодишник од Порој, кој претходно бил баран со потерница

19.06.2018 - Од денес во Тетово се одржува седмото издание на филмскиот фестивал "Вач аут"

18.06.2018 - In memoriam Почина проф. д-р Вулнет Палоши

18.06.2018 - Денес е првиот ден од првиот уписен рок во средните училишта

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.