11.06.2018 - Единицата за специјални задачи Тигар е годинешниот победник на ноќниот турнир во мал фудбал Бобе Јуниор 2018

Успешно заврши уште едно фудбалско финале на Меморијалниот ноќен турнир Бобе Јуниор во населеното место Јанчиште. Екипата на Единицата за специјални задачи Тигар го понесоа пехарот за освоено прво место на годинешното издание на турнирот во мал фудбал Бобе јуниор 2018 во населеното место Јанчиште.

Пред почетокот на турнирот, учесниците беа во посета на вечното почивалиште на Бобе да му оддадат почит на организаторот на турнирот. Оној кој го иницираше да почне и истиот тој за кој се уште трае, но за жал прерасна во меморијален.

Организаторите на турнирот обезбедија награди за најдобар фудбалер, најдобар стрелец,, најдобар голман и награда за најдобар спонзор менаџер.

Медиумски покровители на настанот беа РТВ Кисс Тетово

Соња Стрезовски

 
     


 
 
30.11.2018 - Зимско одржување на патиштата

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

29.11.2018 - Етно вешта жена за Тетово за 2018 година

29.11.2018 - Три лица се повредени во сообраќајна незгода во тетовското село Синичане

28.11.2018 - Тетовци денес дишеа релативно чист воздух

28.11.2018 - Вработените во Општина Тетово во попладневните часови ги напуштија своите работни места.

28.11.2018 - 17-годишна девојка повредена, пак, повредена во сообраќајна незгода

27.11.2018 - Потсетување на гостиварските музичари Стеве Јаковлески и Боби Дојчинов

27.11.2018 - Каква титула би му дале на Тетово, потсетувајќи се назад низ годините?

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.