23.05.2018 - Полициски билтен

Вчера околу 13 часот и 30 минути, додека 15 годишно лице од тетовското село Стримница се движело од Желино кон Палатица со патничко моторно возило "Мерцедес", со тетовски регистерски таблици, а во кое биле уште четири малолетни лица, било нападнато од 16 годишно лице од село Желино. Имено, сторителот управувајќи патничко моторно возило "Опел Корса" со тетовски таблици, во кое се наоѓале, исто така, четири лица, во село Палатица физички го нападнал 15-годишникот од Стримница и уште едно лице кое било во возилото, а го оштетил и возилото "Мерцедес", по што набрзина го напуштиле местото, информира СВР Тетово. Во Клиничка болница Тетово на две лица им била укажана лекарска помош. Извршен е увид, додека во полициска станица, во присуство на нивните родители, повикани се пет малолетни лица од Желино. Се превземаат мерки и активности за целосно расчистување на случајот.

Следната информација на СВР Тетово зборува за повреден пешак. Имено, завчеравечер околу 23 часот и 10 минути, на улица „167“ во Тетово, патничко возило „Опел корса“ со тетовски регистерски таблици, управувано од 67-годишниот Ј.А. од Голема Речица, удрило во 69-годишниот пешак М.Б. од Тетово.Повредениот пешак, со медицинско возило пренесен е и задржан во тетовската клиничка болница за натамошно лекување. По извршениот увид се утврдува причината за несреќата, околностите во кои се случила и се друго.

Соња Стрезовски


 
     


 
 
22.06.2018 - За викендов е закажан меморијалниот марш Марко Илиевски во организација на планинарскиот клуб Тетекс од Тетово

21.06.2018 - Здружението Институт за развој на заедницата заедно со своите партнери развија методологија за дистрибуција на средства од буџетот на општината

21.06.2018 - 52-годишен жител на Јажинце вчеравечер во полиција пријавил физички напад

21.06.2018 - Јетон Беќири е новиот тренер на фудбалскиот клуб Ренова

20.06.2018 - Тетовската полиција затекнала две лица кои се приведени поради сомневање за нелегална сеча на дрва

20.06.2018 - Тетовските пожарникари подготвени да се справат со предизвиците кои ги наметнува летниот период

19.06.2018 - Приведен дваесет и тригодишник од Порој, кој претходно бил баран со потерница

19.06.2018 - Од денес во Тетово се одржува седмото издание на филмскиот фестивал "Вач аут"

18.06.2018 - In memoriam Почина проф. д-р Вулнет Палоши

18.06.2018 - Денес е првиот ден од првиот уписен рок во средните училишта

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.