26.04.2018 - Екипата на Секторот за внатрешни работи Тетово е првак во Институционална футсал лига


Екипата на Секторот за внатрешни работи Тетово е првак во новоформираната Институционална футсал лига, која започна со натпреварување во ноември минатата година, а која ја сочинуваат 10 екипи од исто толку тетовски институции.
Вчеравечер во последното коло, екипата на СВР Тетово славеше минимално со 1 спрема О против екипата од Основниот суд Тетово и со вкупно освоени 35 бодови заслужено ја освои шампионската титула во оваа лига.
Во 15-те вкупно одиграни кола, првопласираната екипа забележа 11 победи, 2 нерешени резултати и 2 порази, со гол разлика 63 спрема 25.
По вчерашниот одлучувачки натпревар за првата позиција на табелета, на екипата од Секторот за внатрешни работи Тетово свечено и беше врачен шампионскиот пехар.


Наташа Петровска

 
     


 
 
15.08.2018 - Ќе никне ли годинава импровизиран сточен пазар во Тетово?

15.08.2018 - Во сообраќајна незгода повреден 9-годишник од село Ларце

15.08.2018 - Православните верници вчера го чествуваа празникот посветен на Светите седум маченици Макавеи

15.08.2018 - Комуналните претпријатија во полошко немоќни да се справат со двојно повеќе смет фрлен од граѓаните летово

14.08.2018 - Отоврена прва фитнес зона во Гостивар

14.08.2018 - Шест месеци откако е на слобода, тетовецот Славчо Блажевски кој по 24 години беше пуштен од затвор, бара работа

14.08.2018 - Фудбалерите на Љуботен од вчера официјално започнаа со тренинзи на стариот стадион во Тетово

14.08.2018 - Непознато лице си купувало онлајн со пари на 40 годишна тетовка

13.08.2018 - Полицијата откри 32 годишен жител од Тетово како се забавува со огнено оружје.

13.08.2018 - 18 годишно момче од Скудриње се обидело да ја силува својата поранешна девојка

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.