26.04.2018 - Младите гостиварски каратисти беа дел од Македонската репрезентација на Светското првенство во Истанбул,Турција

Шотокан карате клубот Полог од Гостивар постигна забележителен успех на Светското карате првенство кое се одржа неодамна во Истанбул, Турција. Клубот беше дел од Македонската репрезентација со 11 свои каратисти. Репрезентацијата го освои шестото место во генерален пласман, во конкуренција на 35 држави со околу 1.500 натпреварувачи, а гостиварскиот клуб дома донесе две сребра.

Младите гостиварски каратисти посветено продолжуваат со тренинзи и подготовки за наредни натпреварувања. Најголем предизвик што ги очекува е Европското карате првенство кое треба да се одржи есенва. 
     


 
 
30.11.2018 - Зимско одржување на патиштата

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

29.11.2018 - Етно вешта жена за Тетово за 2018 година

29.11.2018 - Три лица се повредени во сообраќајна незгода во тетовското село Синичане

28.11.2018 - Тетовци денес дишеа релативно чист воздух

28.11.2018 - Вработените во Општина Тетово во попладневните часови ги напуштија своите работни места.

28.11.2018 - 17-годишна девојка повредена, пак, повредена во сообраќајна незгода

27.11.2018 - Потсетување на гостиварските музичари Стеве Јаковлески и Боби Дојчинов

27.11.2018 - Каква титула би му дале на Тетово, потсетувајќи се назад низ годините?

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.