26.04.2018 - Младите гостиварски каратисти беа дел од Македонската репрезентација на Светското првенство во Истанбул,Турција

Шотокан карате клубот Полог од Гостивар постигна забележителен успех на Светското карате првенство кое се одржа неодамна во Истанбул, Турција. Клубот беше дел од Македонската репрезентација со 11 свои каратисти. Репрезентацијата го освои шестото место во генерален пласман, во конкуренција на 35 држави со околу 1.500 натпреварувачи, а гостиварскиот клуб дома донесе две сребра.

Младите гостиварски каратисти посветено продолжуваат со тренинзи и подготовки за наредни натпреварувања. Најголем предизвик што ги очекува е Европското карате првенство кое треба да се одржи есенва. 
     


 
 
18.10.2018 - Засилени контролни активности на СВР Тетово

18.10.2018 - Група пријатели, на договорени средби ги пеат песните на нивните предци

18.10.2018 - Заеднички настап на музичар и ликовен уметник

18.10.2018 - Пронајдена марихуана во ранец и приведени две лица за поседување дрога

18.10.2018 - Започна третманот на бездомните кучиња во Гостивар

17.10.2018 - Освен по маратони, спортистите во Македонија трчаат и по спонзори

17.10.2018 - Во изминатото деноноќие полицијата бележи пукање со пиштол, разбојништво, физички напади и сообраќајка.

17.10.2018 - Се гради нова фабрика во ТИРЗ Тетово

17.10.2018 - Невработени лица завршија обука за столари и ѕидари

16.10.2018 - Ученици од основното училиште Андреа Савески Ќиќиш преку настан потсетија на Тоше Проески.

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.