26.04.2018 - Почнувајќи од денес, утре и задутре, тетовските занаетчии имаат можност да го посетат саемот на најпознатите производители на рачни и електрични алати

Рачен и електричен алат од хоби и професионални брендови, програм за градинарство, индустрија, градежништво, столарија...

Од денес па во наредните два дена, пред продажниот салон на бау центарот Ампер во Тетово отворен е саемот на најпознатите производители на рачни и машински алати каде тетовци имаат можност да се снабдат со алатите кои им недостасуваат во нивната работа, истовремено и да ги видат новитетите и иновациите во областа со која се занимаваат.

Саемот на на најпознатите производители на рачни и електрични алати ќе трае денес утре и задутре од 8 до 19 часот.

Соња Стрезовски
 
     


 
 
30.11.2018 - Зимско одржување на патиштата

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

29.11.2018 - Етно вешта жена за Тетово за 2018 година

29.11.2018 - Три лица се повредени во сообраќајна незгода во тетовското село Синичане

28.11.2018 - Тетовци денес дишеа релативно чист воздух

28.11.2018 - Вработените во Општина Тетово во попладневните часови ги напуштија своите работни места.

28.11.2018 - 17-годишна девојка повредена, пак, повредена во сообраќајна незгода

27.11.2018 - Потсетување на гостиварските музичари Стеве Јаковлески и Боби Дојчинов

27.11.2018 - Каква титула би му дале на Тетово, потсетувајќи се назад низ годините?

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.