26.04.2018 - Почнувајќи од денес, утре и задутре, тетовските занаетчии имаат можност да го посетат саемот на најпознатите производители на рачни и електрични алати

Рачен и електричен алат од хоби и професионални брендови, програм за градинарство, индустрија, градежништво, столарија...

Од денес па во наредните два дена, пред продажниот салон на бау центарот Ампер во Тетово отворен е саемот на најпознатите производители на рачни и машински алати каде тетовци имаат можност да се снабдат со алатите кои им недостасуваат во нивната работа, истовремено и да ги видат новитетите и иновациите во областа со која се занимаваат.

Саемот на на најпознатите производители на рачни и електрични алати ќе трае денес утре и задутре од 8 до 19 часот.

Соња Стрезовски
 
     


 
 
23.05.2018 - Полициски билтен

23.05.2018 - Свечена академија во пресрет на Денот на сесловенските просветители

23.05.2018 - ОЈО Тетово поднесе обвинение против 13 лица учесници во вооружениот инцидент во Мала Речица

23.05.2018 - Викендов ќе се одржи 37-то традиционално искачување на Титов Врв

22.05.2018 - Прослава на Свети Никола - летен во Доброште

22.05.2018 - Тетово повторно под вода

22.05.2018 - 24 -годишник од Република Албанија заработи кривична пријава поради постоење основи за сторени кражби во џамија

22.05.2018 - Празникот Свети Никола летен, традиционално се празнуваше во црквата Свети Никола во Жилче

21.05.2018 - Во сообраќајни контроли евидентирани 29 алкохолизирани возачи

21.05.2018 - Случаи на грип во Гостивар и во месец мај

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.