25.04.2018 - Над шеесетина најразлични видови прекршоци на тетовското подрачје бележи СВР Тетово евидентирани само во текот на вчерашниот ден

Засилените сообраќајно-контролни активности во Полог, секојдневно се реализираат и во последната седмица од овој месец. Само вчера ( 24 април ) на поширокото тетовско подрачје откриени се над шеесетина најразлични видови прекршоци, кои биле заокружени со 29 мандатни, 21 прекршочен платен налог и 12 писмени предупредувања.Меѓу откриените прекршоци, 6 се управување без положен возачки испит, 3 истечена регистрација, 4 возачи-почетници и 9 непрописно паркирање.

Вкупниот број прекршоци на гостиварското подрачје,пак, откриени, исто така, вчера ( 24 април ) изнесувал 9, претежно истечена регистрација и управување без возачка дозвола.

До крајот на месецов и идниот планирано е да продолжат сегашните сообраќајни приоритети на ова подрачје, при што посебен акцент ќе им биде ставен на моторциклистите и лицата кои управуваат без возачки дозволи, а паралелно со тоа ќе се контролира и брзината.Ова, дотолку повеќе што во последно време се случија повеќе сообраќајни несреќи со учесници моторциклисти и поради неприлагодена брзина според условите на патот.

Соња Стрезовски 
     


 
 
15.08.2018 - Ќе никне ли годинава импровизиран сточен пазар во Тетово?

15.08.2018 - Во сообраќајна незгода повреден 9-годишник од село Ларце

15.08.2018 - Православните верници вчера го чествуваа празникот посветен на Светите седум маченици Макавеи

15.08.2018 - Комуналните претпријатија во полошко немоќни да се справат со двојно повеќе смет фрлен од граѓаните летово

14.08.2018 - Отоврена прва фитнес зона во Гостивар

14.08.2018 - Шест месеци откако е на слобода, тетовецот Славчо Блажевски кој по 24 години беше пуштен од затвор, бара работа

14.08.2018 - Фудбалерите на Љуботен од вчера официјално започнаа со тренинзи на стариот стадион во Тетово

14.08.2018 - Непознато лице си купувало онлајн со пари на 40 годишна тетовка

13.08.2018 - Полицијата откри 32 годишен жител од Тетово како се забавува со огнено оружје.

13.08.2018 - 18 годишно момче од Скудриње се обидело да ја силува својата поранешна девојка

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.