14.04.2018 - Се уредува просторот зад спортскиот центар во Тетово кој од сега ќе служи за рекреација

Работна сабота и за тетовските општински власти. Се уредува просторот зад спортскиот центар во Тетово кој од сега ќе служи за рекреација, а таму веќе се дислоцираат и детските автомобили кои до сега го узурпираа градскиот плоштад. Дополнително се работи и на паркинг на ова место, како и на пристапот до стадионот во овој дел на градот.

Градоначалничката Теута Арифи го истакна задоволството што овој некогаш запуштен дел од градот ќе стане една убава целина која ќе можат да ја користат сите граѓани.

Инаку, во акцијата Ново, зелено Тетово започнува со тебе, денес се вклучи и естрадната уметничка Елита Зибери, практика која ќе продолжи и во иднина, познати личности да дадат свој придонес во раззелување на Тетово.


Соња Стрезовски

 
     


 
 
25.09.2018 - Чист Хероин, збирката раскази на гостиварецот Дејан Крстески беше промовирана пред домашната публика

25.09.2018 - Реномираниот хор Кочо Рацин од Скопје утревечер ќе одржи концерт во Духовно-културниот концерт Кирил Пејчиновиќ во Лешок

25.09.2018 - Група млади гостиварци учат за мултукултурата и развиваат креативни идеи преку уметноста

25.09.2018 - Преку засилени контролни активности на СВР Тетово се контролира техничката исправност на возилата

25.09.2018 - Од вербална расправија до тепачка со мотика и кршење на излог на трговски објект во Гостивар

25.09.2018 - Ќе се ослободат ли тетовските тротоари од паркирани возила?

24.09.2018 - Во мавровското село Беличица, викендов беа одбележани 74 години од злосторот во кој настрадаа борците од третиот тетовски партизански одред

24.09.2018 - Тетово затрупан со смет

24.09.2018 - Кривични пријави за кражби поднел СВР Тетово против три државјанки на Бугарија кои краделе низ бутици

24.09.2018 - Контролни активности на СВР Тетово.

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.