14.04.2018 - Нападнати три лица во Тетово

МВР информира дека вчера во 19,00 часот пријавено е дека во Тетово на спортскиот центар -Тетово, од страна на неколку лица, извршено е насилство над 22-годишник од Селце, 18-годишник од Тетово и негов врсник од Селце.

Според податоците на полицијата, 18-годишникот од Селце бил во забавниот парк, каде што по негово кажување бил физички нападнат од страна на вработените, а кога наишле другите двајца кои виделе како го напаѓаат, се обиделе да ги раздвојат, но лицата веднаш и нив ги нападнале. По настанот истите се упатиле во Клинички центар -Тетово заради укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Од страна на СВР-Тетово превземени се мерки и активности, пронајдени се напаѓачите и по целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.


 
     


 
 
30.11.2018 - Зимско одржување на патиштата

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

29.11.2018 - Етно вешта жена за Тетово за 2018 година

29.11.2018 - Три лица се повредени во сообраќајна незгода во тетовското село Синичане

28.11.2018 - Тетовци денес дишеа релативно чист воздух

28.11.2018 - Вработените во Општина Тетово во попладневните часови ги напуштија своите работни места.

28.11.2018 - 17-годишна девојка повредена, пак, повредена во сообраќајна незгода

27.11.2018 - Потсетување на гостиварските музичари Стеве Јаковлески и Боби Дојчинов

27.11.2018 - Каква титула би му дале на Тетово, потсетувајќи се назад низ годините?

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.