14.04.2018 - Нападнати три лица во Тетово

МВР информира дека вчера во 19,00 часот пријавено е дека во Тетово на спортскиот центар -Тетово, од страна на неколку лица, извршено е насилство над 22-годишник од Селце, 18-годишник од Тетово и негов врсник од Селце.

Според податоците на полицијата, 18-годишникот од Селце бил во забавниот парк, каде што по негово кажување бил физички нападнат од страна на вработените, а кога наишле другите двајца кои виделе како го напаѓаат, се обиделе да ги раздвојат, но лицата веднаш и нив ги нападнале. По настанот истите се упатиле во Клинички центар -Тетово заради укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Од страна на СВР-Тетово превземени се мерки и активности, пронајдени се напаѓачите и по целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.


 
     


 
 
25.09.2018 - Чист Хероин, збирката раскази на гостиварецот Дејан Крстески беше промовирана пред домашната публика

25.09.2018 - Реномираниот хор Кочо Рацин од Скопје утревечер ќе одржи концерт во Духовно-културниот концерт Кирил Пејчиновиќ во Лешок

25.09.2018 - Група млади гостиварци учат за мултукултурата и развиваат креативни идеи преку уметноста

25.09.2018 - Преку засилени контролни активности на СВР Тетово се контролира техничката исправност на возилата

25.09.2018 - Од вербална расправија до тепачка со мотика и кршење на излог на трговски објект во Гостивар

25.09.2018 - Ќе се ослободат ли тетовските тротоари од паркирани возила?

24.09.2018 - Во мавровското село Беличица, викендов беа одбележани 74 години од злосторот во кој настрадаа борците од третиот тетовски партизански одред

24.09.2018 - Тетово затрупан со смет

24.09.2018 - Кривични пријави за кражби поднел СВР Тетово против три државјанки на Бугарија кои краделе низ бутици

24.09.2018 - Контролни активности на СВР Тетово.

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.