21.03.2018 - 66 годишен жител на долнореканското село Врбјани бил пронајден мртов66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во месноста Казане. Мртвото тело го пронашле ноговите пријатели кои заедно со него тргнале на лов.


Мртвото тело на 66 годишниот жител од долнореканскот село Врбјане го пронашле двајцата негови пријатели од Маврово вчера околу 19 чассот. Тројцата се договориле И заминале на лов

Се разделиле на различни страни, а по еден час откако телефонски не им се јавувал, двајцата мавровци почнале да го бараат и го пронашле паднат на левата страна од патот во месноста вакана Казане во близина на село Маврово

Кога се доближиле до него забележале дека не дава знаци на животот и дека е починат, по што го пријавиле случајот во Полициското одделение Маврово.

Јавен обвинител, лекар по судска медицина и екипа од Полициската станица Гостивар извршиле комплетен увид и при тоа не се пронајдени траги на насилство, а по наредба на јавниот обвинител денеска ќе се врши обудкција над безживотното тело.


Полицискиот билтен бележе и физички напад на семејна веселба. Триесет и седумгодишен тетовец вчера пријавил дека на околу 1 часот додека бил на семејна веселба во угостителски објект во Гостивар, физички бил нападнат од неговиот братучед кој во два наврати го удрил со тупаници, бидејќи наводно го навредил, а на излегување од објектот тој и уште две лица повторно го нападнале и му нанесле тешки телесни повреди, по што тетовецот се обратил за лекарска помош и доставил соодветна медицинска документација. Се работи на целосно расчистување на пријавениот случај.


 
     


 
 
25.09.2018 - Чист Хероин, збирката раскази на гостиварецот Дејан Крстески беше промовирана пред домашната публика

25.09.2018 - Реномираниот хор Кочо Рацин од Скопје утревечер ќе одржи концерт во Духовно-културниот концерт Кирил Пејчиновиќ во Лешок

25.09.2018 - Група млади гостиварци учат за мултукултурата и развиваат креативни идеи преку уметноста

25.09.2018 - Преку засилени контролни активности на СВР Тетово се контролира техничката исправност на возилата

25.09.2018 - Од вербална расправија до тепачка со мотика и кршење на излог на трговски објект во Гостивар

25.09.2018 - Ќе се ослободат ли тетовските тротоари од паркирани возила?

24.09.2018 - Во мавровското село Беличица, викендов беа одбележани 74 години од злосторот во кој настрадаа борците од третиот тетовски партизански одред

24.09.2018 - Тетово затрупан со смет

24.09.2018 - Кривични пријави за кражби поднел СВР Тетово против три државјанки на Бугарија кои краделе низ бутици

24.09.2018 - Контролни активности на СВР Тетово.

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.