09.03.2018 - Пронајдена дрога во тетовско Јажинце

Вчера врз основа на судска наредба, полициски службеници одСекторот за внатрешни работи Тетово извршиле претрес во куќа ипомошни простории на Е.М. (52) село Јажинце, тетовско. При претресот во една од собите биле пронајдени 29 пакувања сомарихуана, завиткани со најлонска фолија, со тежина од околу 30 килограми, дигитална вага, еден куршум калибар 7,62 милиметри, двезрна од непознат калибар со ралична големина и мало најлонско ќесе сохашиш. Пронајдените предмети со потврда биле одземени и предаденина вештачење, додека пак Е.М. бил лишен од слобода и задржан воПолициската станица Тетово за натамошна постапка.

Исто така, вчера, врз основа на претходно добиена судска наредба, билизвршен претрес и во дом и помошни простории на М.С.(39) во Тетово.Притоа биле пронајдени два пиштоли, кои тој ги поседувал без дозвола,едниот марка „Валтер П99“ со рамка со пет куршуми, калибар 9милиметри, а другиот „Застава“ со рамка со седум куршуми, калибар 6,35милиметри. По ова, М.С. бил лишен од слобода и задржан воПолициската станица Тетово. По целосно документирање на случајот,против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Соња Стрезовски


 
     


 
 
25.09.2018 - Чист Хероин, збирката раскази на гостиварецот Дејан Крстески беше промовирана пред домашната публика

25.09.2018 - Реномираниот хор Кочо Рацин од Скопје утревечер ќе одржи концерт во Духовно-културниот концерт Кирил Пејчиновиќ во Лешок

25.09.2018 - Група млади гостиварци учат за мултукултурата и развиваат креативни идеи преку уметноста

25.09.2018 - Преку засилени контролни активности на СВР Тетово се контролира техничката исправност на возилата

25.09.2018 - Од вербална расправија до тепачка со мотика и кршење на излог на трговски објект во Гостивар

25.09.2018 - Ќе се ослободат ли тетовските тротоари од паркирани возила?

24.09.2018 - Во мавровското село Беличица, викендов беа одбележани 74 години од злосторот во кој настрадаа борците од третиот тетовски партизански одред

24.09.2018 - Тетово затрупан со смет

24.09.2018 - Кривични пријави за кражби поднел СВР Тетово против три државјанки на Бугарија кои краделе низ бутици

24.09.2018 - Контролни активности на СВР Тетово.

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.