09.03.2018 - Пронајдена дрога во тетовско Јажинце

Вчера врз основа на судска наредба, полициски службеници одСекторот за внатрешни работи Тетово извршиле претрес во куќа ипомошни простории на Е.М. (52) село Јажинце, тетовско. При претресот во една од собите биле пронајдени 29 пакувања сомарихуана, завиткани со најлонска фолија, со тежина од околу 30 килограми, дигитална вага, еден куршум калибар 7,62 милиметри, двезрна од непознат калибар со ралична големина и мало најлонско ќесе сохашиш. Пронајдените предмети со потврда биле одземени и предаденина вештачење, додека пак Е.М. бил лишен од слобода и задржан воПолициската станица Тетово за натамошна постапка.

Исто така, вчера, врз основа на претходно добиена судска наредба, билизвршен претрес и во дом и помошни простории на М.С.(39) во Тетово.Притоа биле пронајдени два пиштоли, кои тој ги поседувал без дозвола,едниот марка „Валтер П99“ со рамка со пет куршуми, калибар 9милиметри, а другиот „Застава“ со рамка со седум куршуми, калибар 6,35милиметри. По ова, М.С. бил лишен од слобода и задржан воПолициската станица Тетово. По целосно документирање на случајот,против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Соња Стрезовски


 
     


 
 
30.11.2018 - Зимско одржување на патиштата

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

30.11.2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

29.11.2018 - Етно вешта жена за Тетово за 2018 година

29.11.2018 - Три лица се повредени во сообраќајна незгода во тетовското село Синичане

28.11.2018 - Тетовци денес дишеа релативно чист воздух

28.11.2018 - Вработените во Општина Тетово во попладневните часови ги напуштија своите работни места.

28.11.2018 - 17-годишна девојка повредена, пак, повредена во сообраќајна незгода

27.11.2018 - Потсетување на гостиварските музичари Стеве Јаковлески и Боби Дојчинов

27.11.2018 - Каква титула би му дале на Тетово, потсетувајќи се назад низ годините?

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.