11.03.2018 - Да се резервира во зима, а да се оди на одмор во лето е се попривлечна постапка за тетовци

Тетовци од неодамна стекнаа навика да резервираат во зима, за да одат на одмор во лето. Туристичките агенции во Македонија последните неколку години нудат т.н. "рано букирање" за престојната летна туристичка сезона. Зголемена е побарувачката за уплаќање неколку месеци однапред поради попустите што се нудат ако аранжманите се платени пред сезона, со што клиентите заштетуваат.

Од Туристичката агенција Еуротурист од Тетово велат дека и ова година Турција е најбарана дестинација за летување, но голем интерес има и за индивидуални патувања во Грција и Албанија.

Иако е се уште рано да се каже каква ќе биде годинешната летна туристичка сезона, сепак според првичните проценки на агенциите и годинава голем дел од граѓаните ќе одат на летување, особено поради фактот што голем број резервации се направени уште сега.
 
     


 
 
22.06.2018 - За викендов е закажан меморијалниот марш Марко Илиевски во организација на планинарскиот клуб Тетекс од Тетово

21.06.2018 - Здружението Институт за развој на заедницата заедно со своите партнери развија методологија за дистрибуција на средства од буџетот на општината

21.06.2018 - 52-годишен жител на Јажинце вчеравечер во полиција пријавил физички напад

21.06.2018 - Јетон Беќири е новиот тренер на фудбалскиот клуб Ренова

20.06.2018 - Тетовската полиција затекнала две лица кои се приведени поради сомневање за нелегална сеча на дрва

20.06.2018 - Тетовските пожарникари подготвени да се справат со предизвиците кои ги наметнува летниот период

19.06.2018 - Приведен дваесет и тригодишник од Порој, кој претходно бил баран со потерница

19.06.2018 - Од денес во Тетово се одржува седмото издание на филмскиот фестивал "Вач аут"

18.06.2018 - In memoriam Почина проф. д-р Вулнет Палоши

18.06.2018 - Денес е првиот ден од првиот уписен рок во средните училишта

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.