11.03.2018 - Да се резервира во зима, а да се оди на одмор во лето е се попривлечна постапка за тетовци

Тетовци од неодамна стекнаа навика да резервираат во зима, за да одат на одмор во лето. Туристичките агенции во Македонија последните неколку години нудат т.н. "рано букирање" за престојната летна туристичка сезона. Зголемена е побарувачката за уплаќање неколку месеци однапред поради попустите што се нудат ако аранжманите се платени пред сезона, со што клиентите заштетуваат.

Од Туристичката агенција Еуротурист од Тетово велат дека и ова година Турција е најбарана дестинација за летување, но голем интерес има и за индивидуални патувања во Грција и Албанија.

Иако е се уште рано да се каже каква ќе биде годинешната летна туристичка сезона, сепак според првичните проценки на агенциите и годинава голем дел од граѓаните ќе одат на летување, особено поради фактот што голем број резервации се направени уште сега.
 
     


 
 
25.09.2018 - Чист Хероин, збирката раскази на гостиварецот Дејан Крстески беше промовирана пред домашната публика

25.09.2018 - Реномираниот хор Кочо Рацин од Скопје утревечер ќе одржи концерт во Духовно-културниот концерт Кирил Пејчиновиќ во Лешок

25.09.2018 - Група млади гостиварци учат за мултукултурата и развиваат креативни идеи преку уметноста

25.09.2018 - Преку засилени контролни активности на СВР Тетово се контролира техничката исправност на возилата

25.09.2018 - Од вербална расправија до тепачка со мотика и кршење на излог на трговски објект во Гостивар

25.09.2018 - Ќе се ослободат ли тетовските тротоари од паркирани возила?

24.09.2018 - Во мавровското село Беличица, викендов беа одбележани 74 години од злосторот во кој настрадаа борците од третиот тетовски партизански одред

24.09.2018 - Тетово затрупан со смет

24.09.2018 - Кривични пријави за кражби поднел СВР Тетово против три државјанки на Бугарија кои краделе низ бутици

24.09.2018 - Контролни активности на СВР Тетово.

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.