21.10.2017 - 29 годишно лице исчезнало по пристигнувањето на аеродром

Во тетовската полиција било пријавено исчезнување на 29 годишно лице откако се симнало од авион. Како што соопшти МВР, вчера во 23.50 часот во Полициската станица Тетово, 57 годишен татко од Тетово пријавил дека на 19.10.2017 година околу 09.00 часот на аеродромот „Александар Велики“-Скопје, со авион од Сојузна Република Германија пристигнал неговиот 29 годишен син по што му се губи секаква трага. Пристигнувањето на лицето било потврдено од вработените на аеродромот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на исчезнатиот.
Вчера во 16.10 часот во Полициската станица Тетово, 20 годишно момче од Добарце пријавило дека истиот ден околу 13.00 часот околу 10 непознати лица извршиле насилство врз него. Како што соопшти МВР, настанот започнал на вториот кат од трговскиот центар, кога непознато лице му се доближило и му рекло да не го бара повеќе на телефон и го повикало да излезе надвор да разговараат. Кога излегол на паркингот, непознатото лице веднаш физички го нападнало, удирајќи го со тупаница во пределот на главата. Во тој момент друго непознато лице го удрило со тврд предмет по главата, а набргу потоа им се приклучиле уште осум непознати лица кои го удирале со тупаници и клоци во пределот на главата и телото. После тоа, , 20 годишно момче од Добарце било пренесен во Клиничка болница Тетово, каде му биле констатирани телесни повреди. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и за целосно расчистување на случајот.

Наташа Петровска

 
     


 
 
25.09.2018 - Чист Хероин, збирката раскази на гостиварецот Дејан Крстески беше промовирана пред домашната публика

25.09.2018 - Реномираниот хор Кочо Рацин од Скопје утревечер ќе одржи концерт во Духовно-културниот концерт Кирил Пејчиновиќ во Лешок

25.09.2018 - Група млади гостиварци учат за мултукултурата и развиваат креативни идеи преку уметноста

25.09.2018 - Преку засилени контролни активности на СВР Тетово се контролира техничката исправност на возилата

25.09.2018 - Од вербална расправија до тепачка со мотика и кршење на излог на трговски објект во Гостивар

25.09.2018 - Ќе се ослободат ли тетовските тротоари од паркирани возила?

24.09.2018 - Во мавровското село Беличица, викендов беа одбележани 74 години од злосторот во кој настрадаа борците од третиот тетовски партизански одред

24.09.2018 - Тетово затрупан со смет

24.09.2018 - Кривични пријави за кражби поднел СВР Тетово против три државјанки на Бугарија кои краделе низ бутици

24.09.2018 - Контролни активности на СВР Тетово.

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.