17.10.2017 - Украдено возило на гостиварец и сообраќајна незгода бележи денешниот полициски билтен

Четириесет и петгодишниот гостиварец Г.Б, вчера наутро пријавил дека непознати сторители му го одзеле возилото „Фиат уно“ со гостиварски регистерски таблици, кое било паркирано на улица „Кеј Вардар“ во Гостивар.Возилото било заклучено и во него се наоѓале повеќе негови лични документи. Нешто подоцна, полициски службеници на СВР Тетово-Полициска станица Гостивар го пронашле возилото во кругот на училиштето „Иса Бег -медреса“ во Гостивар.
Извршен е комплетен увид и возилото му е вратено на сопственикот Г.Б, информриа СВР Тетово.

Денешниот полициски билтен информира и за сообраќајна незгода случена вчЕра околу 18 часот на крстосницата на улицата „Вонвардарска“ со регионалниот пат Тетово-Брвеница. Во неа учествувале две патнички возила со тетовски регистерски таблици: „Форд ескорд“ управуван од 22-годишната А.А. од Шемшово и „Мерцедес“, што го управувал 26-годишниот тетовец Б.Ш. Двајцата возачи се пожалиле на повреди, пренесени се во тетовската клиничка болница, Б.Ш. е пуштен, додека А.А. задржана е за натамошно лекување.
Според првичните сознанија од увидот, СВР Тетово информриа дека причина за несреќата е непочитување првенство, а вкупната материјална штета се проценува на 80 илјади денари.


Соња Стрезовски


 
     


 
 
25.09.2018 - Чист Хероин, збирката раскази на гостиварецот Дејан Крстески беше промовирана пред домашната публика

25.09.2018 - Реномираниот хор Кочо Рацин од Скопје утревечер ќе одржи концерт во Духовно-културниот концерт Кирил Пејчиновиќ во Лешок

25.09.2018 - Група млади гостиварци учат за мултукултурата и развиваат креативни идеи преку уметноста

25.09.2018 - Преку засилени контролни активности на СВР Тетово се контролира техничката исправност на возилата

25.09.2018 - Од вербална расправија до тепачка со мотика и кршење на излог на трговски објект во Гостивар

25.09.2018 - Ќе се ослободат ли тетовските тротоари од паркирани возила?

24.09.2018 - Во мавровското село Беличица, викендов беа одбележани 74 години од злосторот во кој настрадаа борците од третиот тетовски партизански одред

24.09.2018 - Тетово затрупан со смет

24.09.2018 - Кривични пријави за кражби поднел СВР Тетово против три државјанки на Бугарија кои краделе низ бутици

24.09.2018 - Контролни активности на СВР Тетово.

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.