10.10.2017 - Пешак од Вешала повреден во сообраќајна незгода во Тетово

Вчера околу 12 часот и 40 минути, на улица „Мурат Бафтијари“ во Тетово се случила сообраќајна несреќа во која учествувале: патничко возило „Мерцедес“ со тетовски регистерски таблици, управувано од 37-годишник од Сараќино и пешак, 38-годишен жител на Вешала. Во несреќата, пешакот задобил телесни повреди, со друго возило пренесен е во тетовската клиничка болница и по укажаната помош, задржан е за натамошно лекување. Извршен е комплетен увид и се утврдува причината за несреќата, околностите и другите поединости. Првично, причина е неприлагодена брзина, односно пребрзо возење.

На улица „Благоја Тоска“ во Тетово, вчера ( 9 октомври ) од засега неутврдени причина избувнал пожар во патничко возило „Фиат пунто“ со тетовски регистерски таблици, сопственост на 63-годишен тетовец. Огнот најпрво пламнал во предниот дел на возилото кое било во движење, а потоа брзо се проширил. Со интервенција на тетовските пожарникари, пожарот целосно е локализиран. Извршен е увид, додека причинетата материјална штета се проценува на околу 60 илјади денари. 
     


 
 
21.10.2017 - Прва награда на натпревар за роботика за тетовски ученик

21.10.2017 - 29 годишно лице исчезнало по пристигнувањето на аеродром

19.10.2017 - ТВ Кисс е најгледана од медиумите кои емитуваат програма на македонски јазик во полошко

19.10.2017 - 525 евра за основните потреби за едно семејство во текот на месецот, објави Сојузот на синдикати на Македонија

19.10.2017 - Пожар во викендичка во село Једоарце и две кражби бележи денешниот полициски билтен

18.10.2017 - Денес стартуваше вакцинацијата против грип

18.10.2017 - Објавени се податоците за бројот на советници кои партиите ќе ги имаат во Советите на општините

18.10.2017 - Полициски билтен

18.10.2017 - Пребрзо возење најчеста причина за сообраќајки годинава

17.10.2017 - Украдено возило на гостиварец и сообраќајна незгода бележи денешниот полициски билтен

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.