09.10.2017 - Припадниците на Армијата од тетовската касарна Кузман Јосифоски-Питу во акција за чистење на партизанските гробишта

Традиционално пред националниот празник 11ти октомври, Армијата од тетовската касарна во соработка со Сојузот на борци ги исчистија партизанските гробишта во Тетово. Акцијата е по повод одбележување на годишнината од стрелањето на членовите на Третиот тетовски партизански одред.


Од тетовската касарна и од Сојузот на борци Тетово се надеваат дека ваквите акции ќе продолжат а во нив ќе се вклучат и невладините организации и здруженија на граѓани.

Соња Стрезовски
 
     


 
 
21.10.2017 - Прва награда на натпревар за роботика за тетовски ученик

21.10.2017 - 29 годишно лице исчезнало по пристигнувањето на аеродром

19.10.2017 - ТВ Кисс е најгледана од медиумите кои емитуваат програма на македонски јазик во полошко

19.10.2017 - 525 евра за основните потреби за едно семејство во текот на месецот, објави Сојузот на синдикати на Македонија

19.10.2017 - Пожар во викендичка во село Једоарце и две кражби бележи денешниот полициски билтен

18.10.2017 - Денес стартуваше вакцинацијата против грип

18.10.2017 - Објавени се податоците за бројот на советници кои партиите ќе ги имаат во Советите на општините

18.10.2017 - Полициски билтен

18.10.2017 - Пребрзо возење најчеста причина за сообраќајки годинава

17.10.2017 - Украдено возило на гостиварец и сообраќајна незгода бележи денешниот полициски билтен

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.