07.08.2017 - Се уште е активен пожарот над село Туденце и истиот се шири во правец на караулата Еребино и село Сиричино

Пожарот во делот над село Туденце е активен и истиот се шири во правец на караулата Еренбино и село Сиричино. Со пожарот е зафатена ниска шума и сува трева. Се уште е активен И големиот пожар над село Гургурница, ова се најновите информации од терен на Територијалната противпожарна единица Тетово. Според командирот Ука Алити, станува збор за сосема непристапни предели како за нивната механизација така и за пожарникарите.

Останува апелот за поголема внимателност на гра”аните, зашто токму човечкиот фактор е главниот причинител на пожари.

Инаку, вчера било интервенирало со хеликоптер со 4 до 5 налети над територијата на општина Јегуновце, во селата Сиричино, Туденце и Копанце на пожарот на отворен простор кој се шири кон Жеден.

Соња Стреовски


 
     


 
 
20.08.2017 - Проблемот со дивата депонија ги мачи тетовци цели 15 години

17.08.2017 - 5 повредени лица е билансот на две сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден

17.08.2017 - Додека снаата била во бањата кратци украле златен накит вреден речиси 37 000 евра во куќа во Боговиње

17.08.2017 - Полицијата ќе ги отстранува хаварисаните возила оставени на јавни сообраќајници или зелени површини

17.08.2017 - Успешен старт на фудбалери на Тетекс во Купот на Македонија

16.08.2017 - Детското игралиште во Жена парк спроти Спортскиот центар во Тетово полека но сигурно го губи својот сјај

16.08.2017 - Ниту едно одобрение за градба не е издадено во месец јуни во Тетово

16.08.2017 - Обука за невработени лица

15.08.2017 - Чествување на празникот посветен на светите Макавеи во тетовското село Глоѓи

14.08.2017 - Температурните разлики изминативе два дена ги зголемија интервенциите на екипите на Брзата Помош Тетово

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.