11/27/2018 - Повредени пешаци во две сообраќајки во Тетово.
Повредени пешаци во две сообраќајки во Тетово. Во несреќите има лица кои се здобиле со тешки телесни повреди.

11/27/2018 - Почнува шестнеделниот божиќен пост
Од утре започнуваат божиќните пости за православните христијани. Верниците покрај воздржувањето од одреден вид храна треба да се воздржуваат од лоши мисли и дела, како и да простат и да се помират со блиските.

11/27/2018 - Одбојкарски турнир за ветерани ќе се одржи во сабота во Тетово.
Натпреварите се играат во салата на ОУ Гоце Делчев.

11/26/2018 - Денес во ОУ Лирија во Тетово беше промовирана детска едукативна сликовница под наслов Иван и Илина
Во сликовницата, чии примероци се бесплатни, се опишани ситуации од секојдневието, кога едно типично дете ќе се сретне со дете со Даунов синдром.

11/26/2018 - Собраќен прекршок во Тетово заврши со истрели од огнено оружје. За среќа нема повредени.
Собраќен прекршок во Тетово заврши со истрели од огнено оружје. За среќа нема повредени.

11/26/2018 - На македонската политичка сцена неодамна и се придружи нова партија под името Демократи
Истата доби свој огранок во Тетово.

11/26/2018 - Дваесет и едногодишно момче од Неготино-Полошко е лишено од слобода поради поседување марихуана
СВР Тетово денес информира и за повреден ловџија од Брвеница, кој поради сериозноста на повредите пренесен е на скопските клиники.

11/26/2018 - Дел од учениците од основните училишта од Тетово револтот од аерозагадуавњето во градот го искажаа пред зградата на Општина Тетово
Дел од учениците од основните училишта од Тетово револтот од аерозагадуавњето во градот го искажаа пред зградата на Општина Тетово. Велат дека загадениот воздух лошо им влијае на нивното здравје, затоа се одлучиле на ваков радикален чекор.

11/24/2018 - Во Тетово двојно повеќе има умрени лица поради загаден воздух во споредба со просекот низ Македонија
Фрапатните податоци се од научна студија на доктори при Центарот за јавно здравје и Медицинскиот факултет во Скопје.

11/24/2018 - Во Брвеница се отвори дванаесеттата меѓународна изложба на украсни птици
Во Брвеница се отвори дванаесеттата меѓународна изложба на украсни птици и ситни животни во организација на здружението Дијамантски петел. Манифестација ќе трае до утре кога ќе се прогласат победниците.прикажани: 11 - 21 од 22624  |  претходни 10 | следни 10

 
     


 
 
11/30/2018 - Зимско одржување на патиштата

11/30/2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

11/30/2018 - Светскиот тренд на предновогодишно фотографирање во професионално студио веќе неколку години го следат и тетовци

11/29/2018 - Етно вешта жена за Тетово за 2018 година

11/29/2018 - Три лица се повредени во сообраќајна незгода во тетовското село Синичане

11/28/2018 - Тетовци денес дишеа релативно чист воздух

11/28/2018 - Вработените во Општина Тетово во попладневните часови ги напуштија своите работни места.

11/28/2018 - 17-годишна девојка повредена, пак, повредена во сообраќајна незгода

11/27/2018 - Потсетување на гостиварските музичари Стеве Јаковлески и Боби Дојчинов

11/27/2018 - Каква титула би му дале на Тетово, потсетувајќи се назад низ годините?

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.