21.10.2017 - Прва награда на натпревар за роботика за тетовски ученик
Ученик на Средното стручно училиште "Моша Пијаде" Тетово освои прво место на интернационален натпревар за роботика Робомак. Натпреварот е одлична можност за проверка за тимот од професори и ученици колку нивното знаење и вештини се конкурентни во подинамичниот свет на дигитална технологија и

21.10.2017 - 29 годишно лице исчезнало по пристигнувањето на аеродром
Татко пријавил во тетовската полиција дека неговиот син исчезнал откако пристигнал од Германија на аеродром во Скопје. Од полицискиот билтен и информација за напад момче од Добарце од страна на 10 тина непознати лица.

19.10.2017 - ТВ Кисс е најгледана од медиумите кои емитуваат програма на македонски јазик во полошко
Телевизија Кисс е втора по гледаност, а радио Кисс е второ по слушаност радио во радиодифуниот регион Попова Шапка. Како што покажа истражувањето на Агенцијата за аудио и аудиовозиелни медиумски услуги, 59% од гледачите на телевизија Кисс се Македонци, 32% се Албанци и 9% се од друга националност.

19.10.2017 - 525 евра за основните потреби за едно семејство во текот на месецот, објави Сојузот на синдикати на Македонија
Граѓаните од семејниот буџет најмногу одвојуваат за храна и комуналии. Тетовци сметаат дека трошоците за живот се многу големи, додека платите ниски.

19.10.2017 - Пожар во викендичка во село Једоарце и две кражби бележи денешниот полициски билтен
Во него и епилогот од вчерашните контролни активности на СВР Тетово спроведени на поширокото Полошко подрачје.

18.10.2017 - Денес стартуваше вакцинацијата против грип
Во Гостивар и во Тетово вакцините се примаат во епидемиолошките одделенија секој работен ден.

18.10.2017 - Објавени се податоците за бројот на советници кои партиите ќе ги имаат во Советите на општините
Државната изборна комисија ги соопшти бројките на мандати на советници кои ги добија партиите по завршувањето на процедурите за локалните избори.

18.10.2017 - Полициски билтен
Жител на гостиварски Балиндол во алкохолизирана состојба пукал во воздух од балконот на својата куќа. 25 годишен тетовец фатен со марихуана. Следува денешниот полициски билтен.

18.10.2017 - Пребрзо возење најчеста причина за сообраќајки годинава
Најчесто поради пребрзо возење на тетовските патишта и улици изминативе 9 месеци од годинава изгубени се 7 човечки животи, додека пак 44 лица се здобиле со тешки телесни повреди и 477 лица сп лесни повреди. Вупната матертијала штета се проценува на околу 24 милиони денари.

17.10.2017 - Украдено возило на гостиварец и сообраќајна незгода бележи денешниот полициски билтен
Едниот од повредените во сообраќајката е задржан на болничко лекување.прикажани: 1 - 11 од 21301  |  следни 10

 
     


 
 
21.10.2017 - Прва награда на натпревар за роботика за тетовски ученик

21.10.2017 - 29 годишно лице исчезнало по пристигнувањето на аеродром

19.10.2017 - ТВ Кисс е најгледана од медиумите кои емитуваат програма на македонски јазик во полошко

19.10.2017 - 525 евра за основните потреби за едно семејство во текот на месецот, објави Сојузот на синдикати на Македонија

19.10.2017 - Пожар во викендичка во село Једоарце и две кражби бележи денешниот полициски билтен

18.10.2017 - Денес стартуваше вакцинацијата против грип

18.10.2017 - Објавени се податоците за бројот на советници кои партиите ќе ги имаат во Советите на општините

18.10.2017 - Полициски билтен

18.10.2017 - Пребрзо возење најчеста причина за сообраќајки годинава

17.10.2017 - Украдено возило на гостиварец и сообраќајна незгода бележи денешниот полициски билтен

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.