23.05.2018 - Полициски билтен
Повреден пешак во Тетово

23.05.2018 - Свечена академија во пресрет на Денот на сесловенските просветители
Со свечена академија што се одржа во Центарот за култура "Ило Антески Смок во Тетово" вчера беше одбележан Денот на сесловенските просветители Светите Кирил и Методиј. Програмата за одбележување на празникот ја прдготвија ученици од тетовските основни и средни училишта.

23.05.2018 - ОЈО Тетово поднесе обвинение против 13 лица учесници во вооружениот инцидент во Мала Речица
13 лица се соочија со обвинение од Основното јавно обвинителство Тетово, за учество во вооружениот инцидент кој се случи на 5 април годинава во Мала Речица

23.05.2018 - Викендов ќе се одржи 37-то традиционално искачување на Титов Врв
Овогодинешната активност на Друштвото во рамки на нивната програма е дел од прославата по повод Денот на Европа.

22.05.2018 - Прослава на Свети Никола - летен во Доброште
Празникот Свети Никола - летен денес традиционално со црковно народен собир се одбележа во патроната црква и во тетовското село Доброште. Чествувањето на селската слава продолжи по домовите на доброштани.

22.05.2018 - Тетово повторно под вода
По големите поројни дождови кои го зафатија синоќа Тетово, улиците и тротоарите се претворија во реки и мали езерца

22.05.2018 - 24 -годишник од Република Албанија заработи кривична пријава поради постоење основи за сторени кражби во џамија
Во два наврати, еднаш во 2016 и повторно овој месец ја ограбил џамијата Табана во Тетово.

22.05.2018 - Празникот Свети Никола летен, традиционално се празнуваше во црквата Свети Никола во Жилче
Малиот водосвет и режење на кумскиот колач го изврши Митрополитот тетовско-гостиварски Господин Јосиф во сослужение со свештенослужители од тетовското архиерејско намесништво.

21.05.2018 - Во сообраќајни контроли евидентирани 29 алкохолизирани возачи
СВР Тетово изминатиот викенд спроведе сообраќајни контроли, во кои евидентира 29 возачи кои возеле под дејство на алкохол.

21.05.2018 - Случаи на грип во Гостивар и во месец мај
Невообичаено за месец мај во Гостивар се уште се регистрираат заболени од грип. Во Тетово пак, минатиот месец е регистриран еден случај на голема кашлица кај дво месечно бебе.прикажани: 1 - 11 од 21987  |  следни 10

 
     


 
 
23.05.2018 - Полициски билтен

23.05.2018 - Свечена академија во пресрет на Денот на сесловенските просветители

23.05.2018 - ОЈО Тетово поднесе обвинение против 13 лица учесници во вооружениот инцидент во Мала Речица

23.05.2018 - Викендов ќе се одржи 37-то традиционално искачување на Титов Врв

22.05.2018 - Прослава на Свети Никола - летен во Доброште

22.05.2018 - Тетово повторно под вода

22.05.2018 - 24 -годишник од Република Албанија заработи кривична пријава поради постоење основи за сторени кражби во џамија

22.05.2018 - Празникот Свети Никола летен, традиционално се празнуваше во црквата Свети Никола во Жилче

21.05.2018 - Во сообраќајни контроли евидентирани 29 алкохолизирани возачи

21.05.2018 - Случаи на грип во Гостивар и во месец мај

     
   
     

 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.