TVKISS LIVE
 
   

14.12.2017 - Викендов во Тетово ќе се одржи 41. Меѓународен меморијален турнир во одбојка "Бранко Хаџииљоски - Чајка"
Оваа година силите ќе ги одмерат четири машки сениорски екипи.

13.12.2017 - Оспорен изборот на претседателот на Советот на Општина Тетово
Денешниот избор на претседателот на советот на Општина Тетово Аднан Биљали е нелегитимен, затоа што за него не гласаа мнозинствотото на советниците од советот на Општина Тетово, реагираа советниците од Алијансата за Албанците и БЕСА.

13.12.2017 - Повреден дванаесетгодишен пешак од Боговиње во сообраќајна незгода и тешка кражба во спортска обложувалница белеи денешниот полициски билтен
Во него и информација за повреден работник во гостиварска фабрика.

13.12.2017 - Полицијата ќе ги отстранува тезгите на јавните сообраќајни површини во Тетово
Овие активности се со цел да се придонесе за поголем ред и безбедност на тетовските улици и тротоари.

12.12.2017 - Предавање посветено на борбата против корупцијата денес одржа Амбасадорот на САД, Џес Бејли на Универзитетот на Југоисточна Европа
Притоа ги охрабри студентите да пријавуваат доколку некој од нив побара мито.

12.12.2017 - Истакнатиот македонски уметник, тетовецот Павле Кузманоски оваа година одбележува 50 години творештво
По повод овој јубилеј беа организирани повеќе изложби а финалната ќе ја постави Музејот на град Скопје.

12.12.2017 - СВР Тетово со потсетување на глобите за возење без положен испит
По тетовските улици и патишта и понатаму се управуваат возила без возачка дозвола и со истечена регистрација. СВР Тетово со потсетување до граѓаните за висината на глобите за ваквите прекршоци.

12.12.2017 - Тетовскиот пазар е со раскопан тротоар и без доволно паркиралишта
Без доволно паркинг простор, со раскопан тротоар, со голем број импровизирани тезги и диви продавачи, вака изгледа тетовскиот зелен пазар изминатава година. Граѓаните сметаат дека општинските власти треба да водат повеќе грижа за зелениот пазар и да воспостават ред и контрола.

11.12.2017 - Познати експерти од странство држат предавања на Штуловиот универитет
Експерт од НАСА лично одржал предавање на Универзитетот на Југоисточна Европа во Тетово. На различни теми Универзитетот организира панел дискусии за сите заинтересирани студенти, но и граѓани.

11.12.2017 - Полицискиот билтен на случувања бележи кражба во продавница за телефонска галантерија во Тетово
Ноќта помеѓу саботата и неделата засега непознати сторители извршиле тешка кражба во продавница за телефонска галантерија лоцирана во комплексот „Ловец“ во Тетово, а сопственост на 53-годишник од тетовското село Глоѓи.прикажани: 11 - 21 од 21479  |  претходни 10 | следни 10

 
     
 
 
Телевизија Кисс започна да емитува програма во 1994 година и во тоа време беше една од првите приватни телевизиски куќи во Македонија. Нашиот телевизиски сигнал ја покрива полошката котлина и планинскиот регион и опфаќа два града, Тетово и Гостивар и стотина села, односно, околу 300 до 350 илјади потенциални гледачи. Програмата тече 24 часа, а емитуваме програма од наше производство како и лиценцни содржини.
     
   
     
 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     

 
 
наши деловни партнери
 
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.