TVKISS LIVE
 
   

21.04.2017 - Фудбалскиот клуб Тетекс е на работ на опстанокот
Фудбалскиот клуб Тетекс се наоѓа во најтешка ситуација од неговото формирањ

21.04.2017 - Прославен празникот Источен петок, Балаклија во Храмот Пресвета Богородица во Тетово
Пред бројните верници со светата архиерејска литургија чиноначалствуваше Архиепископот Охридски Македонски г.г. Стефан заедно со Митрополитот тетовско-гостиварски г. Јосиф.

21.04.2017 - Проектните задачи на матурантите од профилот дизајн на облека при текстилното училиште Ѓоце Стојчевски завршија на изложба
Истата ја насловија Златни години како симболичен приказ за периодот кои тие го живеат.

21.04.2017 - Полициски билтен
Ученик напднал и повредил наставник во гостиварското село Симница. Сообраќаен карамбол на улица "Благоја Тоска" во Тетово поради недржење растојание. Од полицискиот билтен и информација за сообраќајка на автопатот Тетово Гостивар причинета од зајак на коловозот.

20.04.2017 - Малолетничка го ограбила својот дом
СВР Тетово ја расветли тешката кражба во куќата на 52-годишен гостиварец. Осомничена дека е сторител на оваа кражба е малолетничка со нецели 18 години, инаку ќерка на сопственикот на куќата.

20.04.2017 - Јоцко Димитриески е новиот претседател на Општинската организација на Сојузот на борци Тетово
Изборно собрание во Општинската организација на Сојузот на борици Тетово.

19.04.2017 - Санација и реконструкција на неколку училишни згради во Тетово
Реконструкцијата на училишните објекти во Тетово интензивно продолжува и оваа година, велат од Секторот за јавни дејности. Ќе се градат уште две нови спортски училишни сали.

18.04.2017 - Железничка незгода на влезот во Гостивар
20 годишен тетовец е повреден во сообраќајка меѓу локомотива и патничко возило на железничката пруга на влезот во Гостивар. Две лица се повредени пак, во сообраќајна незгода на магистралниот пат Гостивар Кичево.

18.04.2017 - Се самозапалило возило во движење
Возило во движење се самозапалило вчера на патот кон Горно Седларце. Две куќи целосно изгореле во горнореканското село Рибница. Од полицискиот билтен и информација за серија кражби во лекарски ординации.

18.04.2017 - Исчистен сметот на надвозникот на излезот на Тетово, но купишта отпад се уште има во правец кон стариот пат кон Скопје
Надлежните повторно даваат нови датуми за целосно решавање на проблемот со дивата депонија.прикажани: 11 - 21 од 20987  |  претходни 10 | следни 10

 
     
 
 
Телевизија Кисс започна да емитува програма во 1994 година и во тоа време беше една од првите приватни телевизиски куќи во Македонија. Нашиот телевизиски сигнал ја покрива полошката котлина и планинскиот регион и опфаќа два града, Тетово и Гостивар и стотина села, односно, околу 300 до 350 илјади потенциални гледачи. Програмата тече 24 часа, а емитуваме програма од наше производство како и лиценцни содржини.
     
   
     
 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     

 
 
наши деловни партнери
 
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.