TVKISS LIVE
 
   

15.08.2018 - Ќе никне ли годинава импровизиран сточен пазар во Тетово?
Деновиве на локацијата до стариот градски стадион во Тетово, започнаа да се оградуваат повеќе локации со дрвена ограда, наменети за продавање на стока по повод празникот Курбан Бајрам. Од Општина Тетово, велат дека нема да дозволат на ова место да никне импровизиран сточен пазар.

15.08.2018 - Во сообраќајна незгода повреден 9-годишник од село Ларце
Од полицијата информираат за кражба на електрична енергија во Гостивар, како и за пожар во плевна во Форино.

15.08.2018 - Православните верници вчера го чествуваа празникот посветен на Светите седум маченици Макавеи
Во Глоѓи празникот одбележан со голем црковно народен собир.

15.08.2018 - Комуналните претпријатија во полошко немоќни да се справат со двојно повеќе смет фрлен од граѓаните летово
Тетово и Гостивар летово потфрлија на планот на градската чистота. Преполни контејнери, мини депонии и неподнослива реа е секојдневие на граѓаните. Комуналните претпријатија признаваат дека немаат капацитет да го соберат сметот кој во летниот период повеќе од двојно е зголемен.

14.08.2018 - Отоврена прва фитнес зона во Гостивар
Првата фитнес зона денеска свечено беше пуштена во употреба од градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари и заменик директорот на Агенцијата за млади и спорт Газменд Ристем

14.08.2018 - Шест месеци откако е на слобода, тетовецот Славчо Блажевски кој по 24 години беше пуштен од затвор, бара работа
Свесен за неговите грешки, моли некој да го вработи, за да преживее.

14.08.2018 - Фудбалерите на Љуботен од вчера официјално започнаа со тренинзи на стариот стадион во Тетово
Оваа сезона клубот ќе игра во Третата фудбалска лига запад.

14.08.2018 - Непознато лице си купувало онлајн со пари на 40 годишна тетовка
40 годишна тетовка оштетена за 48 илјади денари, непознат сторител преку нејзина трансакциска сметка плаќал онлајн нарачки. Во денешниот полициски билтен и информација за сообраќајка и за нелегална сеча на дрва.

13.08.2018 - Полицијата откри 32 годишен жител од Тетово како се забавува со огнено оружје.
Полицијата откри 32 годишен жител од Тетово како се забавува со огнено оружје. Пукањето во полошко, дело за кое може да се одговара кривично е честа појава, но надлежните ретко можат да ги пронајдат сторителите.

13.08.2018 - 18 годишно момче од Скудриње се обидело да ја силува својата поранешна девојка
18 годишно девојче од село Скудриње вчера пријавило обид за силување од страна на нејзиното поранешно момче.прикажани: 1 - 11 од 22265  |  следни 10

 
     
 
 
Телевизија Кисс започна да емитува програма во 1994 година и во тоа време беше една од првите приватни телевизиски куќи во Македонија. Нашиот телевизиски сигнал ја покрива полошката котлина и планинскиот регион и опфаќа два града, Тетово и Гостивар и стотина села, односно, околу 300 до 350 илјади потенциални гледачи. Програмата тече 24 часа, а емитуваме програма од наше производство како и лиценцни содржини.
     
   
     
 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     

 
 
наши деловни партнери
 
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.