TVKISS LIVE
 
   

22.02.2017 - Зголемен броот на измами и уцени во полошко
За три пати повеќе измами и за два пати повеќе изнуди се случиле лани во полошко во споредба со годината пред тоа. Се поголем е бројот на случаи во кои сторителите на многу досетливи начини доаѓаат до пари на сметка на прелажаните граѓани.

21.02.2017 - Панел дискусија - Секој може и има право да биде вработен,
Магистерот по фармација Јосиф Мицевски од гостиварско Тумчевиште, не може да се вработи поради својата болест, која се манифестира со црвенило и лупење на кожата.

21.02.2017 - 16 годишна девојка, пешак повредена во Тетово
Три повредени лица во две сообраќајни незгоди во тетовско. 7200 евра украдени од куќа во тетовското село Доброште.

20.02.2017 - Поради необезбеден коловоз се случиле три сообраќајки
Дури три сообраќајни незгоди поради необезбедени услови на патот се случиле изминатово деноноќие на автопатот и на регионалниот пат Скопје Тетово. Во две сообраќајки причината било неконтролирано движење на куче бездомик по коловозот, а во една сообраќајка причината била ударна дупка на патот.

20.02.2017 - Гостиварци лани предничат по некористење на сигурносен појас
444 поднесоци за зборување на мобилен телефон при управување со возило и 687 понесоци за некористење сигурносен појас изготвила полицијата лани во тетовско и гостиварско. Од СВР Тетово потврдуваат дека несовесното однесување во сообраќајот во голема мера и присутно и годинава.

20.02.2017 - Граѓаните бараат властите да водат поголема грижа за Тетовското кале.
Ридот Балтепе и Тетовското Кале и пределот кој води кон ова излетничко- рекреативно место место речиси две децении ултрамаратонецот Адем Селмани го користи како место каде ги одржува своите тренинзи.

19.02.2017 - Српска вечер "Србите и пријателите"
Традиционалната српска вечер "Србите и пријателите" се одржа вчера во Скопје. Годинава по десетти пат, Србите кои живеат во Македонија, но и поддржувачите на српската култура и јазик се собраа на заедничка дружба.

19.02.2017 - Верниците пред да постат пожелно е да се исповедаат кај духовник
Подзаборавена е светата тајна исповед која ја налага Православна црква. Во пресрет на големиот Велигденски пост отец Александар Стојановски потсетува дека не е во ред верникот да се причести без да се исповеда за гревовите и искрено да се покае.

19.02.2017 - Автомобил удрел во пешак на локалниот пат за Челопек
Две лица се здобиле со тешки телесни повреди по што биле задржани за лекување по двете сообраќајни несреќи шпто вчера се случиле на две места во тетовско информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јпосифовски.

17.02.2017 - Универзитетот на Јуогисточна Европа денес беше домаќин на меѓународна конференција
На неа се презентираа идеи и можности за поплнување на јазот и поврзување на деловната заедница со академското истражување.прикажани: 1 - 11 од 20878  |  следни 10

 
     
 
 
Телевизија Кисс започна да емитува програма во 1994 година и во тоа време беше една од првите приватни телевизиски куќи во Македонија. Нашиот телевизиски сигнал ја покрива полошката котлина и планинскиот регион и опфаќа два града, Тетово и Гостивар и стотина села, односно, околу 300 до 350 илјади потенциални гледачи. Програмата тече 24 часа, а емитуваме програма од наше производство како и лиценцни содржини.
     
   
     
 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     

 
 
наши деловни партнери
 
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.