TVKISS LIVE
 
   

11/23/2018 - Универзитетот на Југоистoчна Европа свечена ја одбележа 17 годишнината од формирањето
Ректорот на Универзитетот рече дека универзитетот бележи напредок благодарение на квалитетот но и помошта која ја добива од институциите.

11/23/2018 - Дваесетгодишен тетовец е уапсен откако кај него е пронајдена марихуана
СВР Тетово информира и за измамен жител на село Копанце.

11/23/2018 - Тетовската полиција денес опоменувала и казнувала пешаци кои преминувале надвор од обележани премини.
Во контролата откриени, односно констатирани се исто толку прекршоци.Осум пешаци ги преминувале улиците надвор од обележан премин, а 13 не ја почитувале сообраќајната светлосна сигнализација.

11/23/2018 - Надлежностите за разрешување и назначување на директори во училиштата вратени на општина Гостивар
Раководителката на општинскиот сектор за образование, Аслијан Снопче посочи дека во периодот додека надлежностите ги имало Министерството, низ училиштата биле направени многу нерегуларности.

11/23/2018 - Ќе се реконструираат канцелариите на општина Тетово
Општинските власти планираат за таа намена да потрошат сума од 5 милиони денари во која не е пресметан данокот на додадена вредност. Граѓаните сметаат дека периодов има други приоритети во градот.

11/22/2018 - Од јуни наредната година ќе се рестартира Југохром кога се очекува да се изгради филтер станицата
Од јуни наредната година ќе се рестартира Југохром кога се очекува да се изгради филтер станицата, посочија од раководството на комбинатот и вицепремиерот Кочо Анѓушев по денешната средба во комбинатот во тетовско Јегуновце. Анѓушев го повтори ставот на владата дека нема да дозволи да работи фабрик

11/22/2018 - Мерната станица во Гостивар често покажува високо ниво на загаденост, особено доцна попладне и навечер
Од почетокот на номеври, до денес имало 15 дена со надминување на средните вредности на штетните ПМ10 честички. Инспектори ги проверуваат фирмите, кои се потенцијални загадувачи дали и колку ги почитуваат стандардите и правилата.

11/22/2018 - Американскиот тренд на распродажби наречен "Блек фрајдеј" или "црн петок" се следи и во Македонија
Повеќе тетовски компании овој викенд ќе нудат големи попусти за своите потрошувачи.

11/22/2018 - Снегот на Попова Шапка од оваа сезона ќе се мери преку специјален сензор
Оваа новина е дел од процесот на осовременување на метеоролошкиот систем на Македонија.

11/22/2018 - Полициски билтен на СВР Тетово
Во него информации за оштетување сандаци со пчели, сообраќајна незгода и акциски контроли на полицијата.прикажани: 21 - 31 од 22624  |  претходни 10 | следни 10

 
     
 
 
Телевизија Кисс започна да емитува програма во 1994 година и во тоа време беше една од првите приватни телевизиски куќи во Македонија. Нашиот телевизиски сигнал ја покрива полошката котлина и планинскиот регион и опфаќа два града, Тетово и Гостивар и стотина села, односно, околу 300 до 350 илјади потенциални гледачи. Програмата тече 24 часа, а емитуваме програма од наше производство како и лиценцни содржини.
     
   
     
 
Архива на вести
 
година
     
  месец  
   
     

 
 
наши деловни партнери
 
 
       
  Текстовите кои се објавени смеат да се пренесат на други медиуми само со договор или со наведување дека потекнуваат од оваа интернет страница.